Podle čeho vybírat kvalitní ručníky a jak o ně pečovat?

Napsáno dne: 02.02.2017

Výběr ručníku se Vám může zdát jako velmi jednoduchá záležitost. Můžete přemýšlet pouze nad tím, jak velký ručník právě potřebujete a jak jej barevně sladíte se svou koupelnou. Opak je však pravdou a pokud chcete ručník, který Vám vydrží i několik let ve skvělém stavu, je třeba řídit se několika zásadními pravidly.

Materiál ručníků - jaký zvolit?

Můžete vybírat z nepřeberného množství bavlněných froté ručníků, ale také z velkého výběru ručníků z bambusového vlákna. Nabídka ručníků je v dnešní době velmi široká a každý materiál ručníku má svá specifika.

Doporučujeme nevyhledávat ručníky s extra vysokou gramáží v domnění, že budou hebké, jemné a budou držet tvar a stálost. Gramáž nijak zásadně neovlivňuje tyto faktory a naopak prodlužuje dobu sušení ručníků a při nesprávném praní může způsobit změnu struktury ručníku. Pokud hledáte kvalitní hebký ručník, který Vám poskytne maximální možnou péči, doporučujeme ručníky s bambusovým vláknem. Tyto ručníky obsahují 70% bambusového vlákna a 30% bavlny a vyznačují se především svou hebkostí, nadýchaností a nádechem luxusního vzhledu.

Pokud jste se tedy rozhodli vybavit svou koupelnu novými ručníky a osuškami, doporučujeme, aby byly všechny jednoho typu a z jednoho druhu materiálu. Odůvodnění je prosté, jednak se Vám povede dotvořit příjemnou atmosféru koupelny jednotným vzorem a tvarem a za druhé je to velmi praktické především z důvodu praní a péče o ručníky.

Jak správně prát ručníky?

Praní ručníků patří mezi zásadní faktor při péči o tento druh bytového textilu. Především je důležité zvolit správný program a teplotu. Co se teploty týče, doporučujeme ručníky prát na 60 stupňů Celsia. Dále je také lepší sušit ručníky v sušičce, protože se ručník zbaví velmi rychle vlhkosti a ručník po usušení zůstane více nadýchaný. Více informací a rad o praní ručníků a osušek se můžete dozvědět v našem článku na téma Jak prát ručníky a osušky.

Vyplatí se investovat do kvalitního ručníku?

Odpověď na tuto otázku je prostá. Hned na první dotek totiž poznáte rozdíl mezi levným a kvalitním ručníkem, postupem času se tento faktor projevuje stále ve vyšší míře. Naštěstí u ručníku není mnohdy nijak propastná cenová hranice mezi ručníky klasické a vyšší kvality. Z mnohaletých zkušeností Vám můžeme vřele doporučit bambusové ručníky, které jsou krásně hebké, jemné a mají výbornou savost. U bambusových ručníků je však třeba dbát na teplotu praní při 40 stupních Celsia, protože vyšší teplota může poškodit bambusové vlákna a snížit komfort ručníku.

Více o ručnících se můžete dočíst na stránce kvalitni-rucnik.cz.