Francouzské povlečení - povlečení na přikrývku pro dvě osoby

Při nákupu bytového textilu jste možná narazili na položku "francouzské povlečení". Jde do jisté míry o příjemnou záležitost, nad kterou mnozí z vás nejspíš ani neuvažovali. Co to znamená? Jak vybírat velikosti takového povlečení?

Francouzské povlečení je jiný název pro povlečení na dvoulůžko nebo jinak řečeno manželskou postel, které namísto dvou zvláštních dek disponuje jednou velkou pro oba uživatele lůžka. Velkou francouzskou přikrývku pro dvoulůžko využívají hlavně páry, které jsou zvyklé spát v těsné blízkosti a oceňují je také rodiny s dětmi.

Co je to francouzská deka?

Francouzská deka je zkrátka vynález pro pohodlný spánek většího množství lidí, nebo jednoho člověka, který má rád víc prostoru a rád se chumlá do velké přikrývky. Z toho důvodu má francouzská deka větší rozměry, a to ode dvou metrů do výšky i šířky. Opisují tak vlastně rozměr dvoulůžka. Rozměry francouzské deky bývají 200×200 cm, 220×200 cm, 240×200 cm a ve verzi na prodloužené dvoulůžko 240x220 cm pro vyšší uživatele.

 
Novinka
6 rozměrů
Damaškové ložní povlečení - vzor 815 drobné bílé proužky Damaškové ložní povlečení - vzor 815 drobné bílé proužky
Damaškové ložní povlečení - vzor 815 drobné bílé proužky
Ušijeme pro vás
799 Kč od 699 Kč (-13%)
 
6 rozměrů
Damaškové ložní povlečení - vzor 369 bílé proužky Damaškové ložní povlečení - vzor 369 bílé proužky
 
6 rozměrů
Bavlněné ložní povlečení - BÍLÉ Bavlněné ložní povlečení - BÍLÉ
Bavlněné ložní povlečení - BÍLÉ
Skladem
699 Kč od 599 Kč (-14%)

Povlečení nejen pro Francouze

Tento typ přikrývky je u nás v současnosti méně obvyklý oproti dobám minulým a ne všem uživatelům vyhovuje, protože mnoho lidí vyžaduje během spaní jen vlastní teplo a pohodlí. Obtížné je taky shánění povlečení na tento typ deky. Problém mnohdy řeší šití na míru nebo sešití dvou jednoduchých povlaků.

Problém je také u látky v metráži, jelikož látky se obvykle prodávají v šíří okolo 150 cm. Ti, kteří si chtějí povlečení ušít sami tak narazí na to, že rozměry francouzské přikrývky jsou v nejmenším formátu 200×200 cm. Řešením je i zde ušití kusu několika pruhů látky vedle sebe. Takové povlečení můžeme dodat na zakázku, a to z látky dle vašeho výběru a v rozměrech dle vašeho zadání. Jak asi tušíte, zásadní je výběr správné velikosti. Proto si přečtěte článek Jak vybrat správnou velikost povlečení.

Vhodná velikost zabrání krabacení

My vám mimo to nabízíme jednoduché řešení: soupravy ložního povlečení, kde najdete dva povlaky na polštář o rozměrech 70×90 cm a povlečení pro přikrývky rozměrů 200×200 cm, 220×200 cm, 240×200 cm a také francouzské povlečení na prodloužené dvoulůžko (k větším matracím pro vyšší uživatele) 240×220 cm.

Na povlečení se nevyplácí šetřit. Kupujte pouze kvalitní povlečení ze snadno udržovatelných materiálů. Popřemýšlejte nejen nad tím, jak poznat kvalitní povlečení, ale také nad tím, jak prát ložní povlečení, protože i údržba ovlivňuje funkčnost a dlouhou výdrž prádla.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
8148 výdejních míst po celém Česku