Froté prostěradla

Celkem 33 položek

Jak si vybrat kvalitní froté prostěradlo?

Kvalitní froté prostěradla poznáte na první dotek. Látka je příjemná, pevná a neprosvítá. Při výběru froté prostěradla se zajímejte o jejich gramáž. Tato hodnota se uvádí v gramech na metr čtvereční. Naše froté prostěradla mají gramáž 195g/m2 a to znamená jediné: můžete se těšit na dlouhou životnost a pevnost látky.

Kvalitní prostěradlo je dražší, ale investice do něj se vám vyplatí. Levné froté prostěradlo se po pár vypráních vytahá, ztratí svou barevnost a začne žmolkovat. V konečném důsledku utratíte více peněz, protože si budete muset prostěradlo častěji kupovat nové.

Výhody froté prostěradel

Froté prostěradla oceníte především v chladnějších měsících. Krásně vás zahřejí a udrží vás celou noc příjemně v teple. Pro dokonalý požitek ze spánku vám doporučujeme pořídit hřejivé povlečení. Mezi oblíbené materiály patří flanel nebo mikroplyš. Nezapomeňte také na zimní přikrývku. Ty naše jsou vyplněné značkovým konjugovaným dutým vláknem od irské firmy Wellman. Pod nimi vám studené nohy opravdu nehrozí.

Jak vybrat rozměr froté prostěradla

Správná velikost prostěradla je důležitá. Látka pevně obepne matraci, nekrabatí se ani nikde nepřesahuje. Nejste si jistí rozměry matrace? Před nákupem si ji přeměřte. Důležitá je její šířka, výška a délka. Běžná výška matrace je kolem 20 cm. Vysoké matrace mají 40 cm a vyžadují speciální typ prostěradel. Mezi nejžádanější rozměry froté prostěradel patří 90x200 cm, 140x200 cm a 180x200 cm.

 


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
4772 výdejních míst po celém Česku