Publikováno dne 12.7.2020

Heboučká látka MINKY - ideální látka pro miminka

Na žádost našich zákaznic jsme do sortimentu zařadili oblíbenou látku, kterou poptávají hlavně maminky. Materiál MINKY je oblíbený při výrobě dětského textilu. Pokud jej neznáte, nastal čas vám jej představit. 

MINKY je měkký materiál ze 100% polyesteru, který vyniká svou extrémní měkkostí a jemností, která se využívá hlavně při výrobě dětských dek, zavinovaček, hracích dek a dalších podobných produktů pro miminka. Látka MINKY je specifická texturou s vyraženými puntíky, podle které ji nejlépe poznáte.

 
 
Látka MINKY - smetanová - metráž š. 150 cm Látka MINKY - smetanová - metráž š. 150 cm
 
 
Látka MINKY - lososová - metráž š. 150 cm Látka MINKY - lososová - metráž š. 150 cm
Látka MINKY - lososová - metráž š. 150 cm
Skladem
299 Kč 229 Kč (-23%)

MINKY jako nejlepší volba pro děti 

Na základě jejich častého využití vás bude určitě zajímat ten neopomenutelný fakt, že náš MINKY materiál nese kvality udělené certifikace Oeko-Tex Standard 100, třída 1. Ten dokládá zdravotní nezávadnost pro děti do tří let. Ze všech látek v metráži jde o jeden z nejvyužívanějších materiálů pro zručné maminky. Je možné kombinovat materiál například s bavlnou z rubové strany a dodat tak výrobku veselejší tvář. Minky válecí deky a doplňky děťátko zahřívají a změkčují povrch, po kterém se pohybuje.

Zabalte děti do obláčku

Mimo výše zmíněné maličkosti šijí švadlenky hnízdečka pro novorozence, čepice a šály, alternativně je možné vyrobit hřejivou deku pro děti i dospělé nebo měkký přehoz na křeslo.

Látku MINKY nabízíme v deseti barevných variantách, zejména v odstínech růžové, modré a zelené. Jako neutrální barva je oblíbená i šedá. Takovou je možné široce využít jako bytový textil v jakékoli podobě. Při šíři 150 cm je možné zakoupit materiál v metráži už od 0,5 m délky. Výhodou materiálu je vedle vyjmenovaných vlastností to, že se látka nekrčí a nesráží, takže je snadná i údržba. 

 

Jak šít s látkou MINKY

Šití minky je trochu náročnější kvůli tomu, že se materiál neustále pohybuje. Pravděpodobně se stane, že okraje střižené látky nebudou ležet na sobě. Nelámejte si s tím hlavu. Látku pořádně přišpendlete, aby vám během práce neutíkala. Pak by se mohlo stát, že se vám rozpadne vzor nebo tvar výrobku. Špendlete i aplikace a zipy, aby skutečně zůstaly tam, kam je zamýšlíte. Pozor si také dávejte při skládání látky, protože minky má jinou barvu po srsti a jinou proti srsti. Pokud nechcete, aby váš výrobek vypadal bláznivě, hlídejte si tedy směr vlákna.

Při samotném stříhání látky zase myslete na elasticitu materiálu. Minky se po ustřižení kroutí. Stříhněte raději větší kus za hranicí místa, kudy má vést šev. Materiál, který budete sešívat s minky v jeden kus vyperte, abyste zamezili seprání materiálu. K šití použijte silnější jehlu (90) na streč. Při práci, ani kdykoli jindy, nežehlete minky přímo, abyste nezničili texturu látky.

Po ušití vašeho díla dbejte na vyčištění a znovupromazání stroje, aby se příště nezadřel nebo nezlomila jehla. Minky totiž pouští vlákénka víc, než jiné materiály.

Náš tip: Jak ušít deku z látky MINKY?

Budete potřebovat stejně velký kus látky z minky plyše a z bavlny. Látky položíme lícovými stranami k sobě a obšijeme kolem dokola, kromě posledních 20 cm. Otvor, který na tomto místě vznikne, slouží k tomu, aby bylo možné otočit sešitý kousek lícem nahoru. Ruby se vám tak skryjí dovnitř deky. 

V otvoru zašpendlete ruby dovnitř deky, aby otvor splynul se zbytkem deky. Okraje vznikající deky zašpendlete, aby se srovnaly. Pak obšijte deku kolem dokola po obvodu. Je nyní hotová. Pro lepší vizuál můžete deku olemovat šikmým proužkem.

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč