Publikováno dne 30.7.2020

Hotové a kusové závěsy: jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody?

Už jste se s kusovými závěsy určitě setkali. Jsou to hotové výrobky v univerzálních velikostech, jejichž pořízení nebo samotný výběr zahrnuje různá úskalí. Pojďme si říct jaká.

Dané rozměry

Jestli je něco nevyzpytatelného, je to právě šíře oken v bytě. Ti z vás, kteří se často stěhují, už možná zažili v praxi ten radikální rozdíl, který nastává, když se pokoušíte zastřít svými závěsy jiné okno. Podobná situace může nastat při koupi normovaných závěsů. Hotové závěsy do oken mohou být tak dlouhé, že zakrývají topení nebo se válí po podlaze, a nebo jsou naopak tak krátké, že skrze spodní část okna prosvítá ven. Jejich šíře navíc nebývá zrovna velkorysá (do 180 cm), takže zakrýt jedno větší okno je trochu výzva. Nezapomínejte ale okna před nákupem tak či tak měřit. U některých druhů závěsů (třeba zatemňovacích) to může být problém.

Daný způsob uchycení

I způsob uchycení může být problém. Při pořizování závěsů musíte příliš uvažovat nad tím, jakou to máte vlastně garnýž. Ne vždycky jsou závěsy univerzálně použitelné. Mají na okrajích stuhy nebo vsazená kolečka, kterými se provléká tyč. Přichytit pak takové závěsy klasickými žabkami je trochu problém a nevypadá to dobře. 

Jaké je řešení?

Pokud se vám nechce závěsy dlouho vybírat, rovnou si nechte ušít závěsy na míru. Můžete si zvolit nejen rozměry a způsob uchycení, ale hlavně je možné zvolit si motiv a barvu dle vlastního vkusu. Taková varianta je nedocenitelná a nemusíte být odkázání na omezené katalogy prodejců. Díky tomu si můžete pořídit i závěsy z dekoračních látek, třeba s vánočním motivem.

 

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč