Jak na vánoční prostírání? Nezapomeňte na vánoční dekorace

Alespoň jednou v roce bychom si měli prostřený stůl opravdu užít. Nechte se proto inspirovat, okouzlete své blízké a přátele slavnostní tabulí, která jim naprosto vezme dech. Podívejte se, jak slavnostně prostřít štědrovečerní tabuli.

Štědrý večer by měl být pohádkový a slavnostní. Až pozveme rodinu k štědrovečernímu stolu, měla by být okouzlena překrásně prostřenou vánoční tabulí, ze které se bude všem tajit dech. Základem jsou vánoční ubrusy.

 
16 rozměrů
Vánoční bavlněný ubrus - vzor stříbrné hvězdičky na červeném
 
9 rozměrů
Vánoční dekorační ubrus LONETA - vzor zasněžené městečko - KULATÝ
 
9 rozměrů
Vánoční bavlněný ubrus - vzor zlaté vločky na bílém - KULATÝ
 
16 rozměrů
Vánoční bavlněný ubrus - vzor stromečky na červeném Vánoční bavlněný ubrus - vzor stromečky na červeném
Vánoční bavlněný ubrus - vzor stromečky na červeném
Ušijeme pro vás
199 Kč od 119 Kč (-40%)
 
16 rozměrů
Vánoční bavlněný ubrus - vzor vánoční symboly na bílém
Vánoční bavlněný ubrus - vzor vánoční symboly na bílém
Ušijeme pro vás
199 Kč od 119 Kč (-40%)

Jak stolovat podle etikety

Nejprve promyslete velikost stolu a přizpůsobte jej počtu hostů. Před každého hosta dejte mělký a hluboký talíř. K levé ruce přidejte malý talířek na předkrm nebo pečivo. Na hluboký talíř poskládejte ubrousek. K levé ruce dejte velkou a desertní vidličku a k pravé ruce nože ostřím k talíři. Před talíř položte polévkovou lžíci a desertní lžičku. Napravo od talíře postavte sklenice na pivo, vodu, bílé i červené víno, popřípadě i na šampaňské. K tomu potřebujete opravdu prostorný stůl s vánočním ubrusem.

Jaké zvolit nádobí

Pokud si potrpíte na čistotu a tradici, použijte klasický bílý porcelán, který může mít i zdobené okraje. Dodá štědrovečerní večeři ten pravý punc elegance a vybraného vkusu. Slavnostní tabuli můžete oživit červenými a zelenými doplňky, které se k bílé barvě dobře hodí. Nezapomeňte na látkové vánoční prostírání na stůl či ubrousky.

Sněhově bílá

Vánoce mají být přece bílé a plné sněhu. Pokud nejsou venku závěje, vneste sněžnou bělost přímo na vánoční tabuli. Bude působit elegantně a čistě. Doplňte ji dekoracemi, kterých v tomto případě může být i víc. Bílá je naprosto nadčasová.

Romanticky pohádková

Pro milovníky vánoční romantiky a nostalgie je ideální tabule s pohádkovými motivy. Vsaďte na patinu a vytáhněte stříbrné příbory, servis po babičce, staré svícny se svíčkami a nezapomeňte na spoustu vánočních ozdob, figurek a rozkošných detailů.

Prostřete v rustikálním stylu

Pokud nemáte rádi lesk a třpytky, můžete zvolit rustikální zemitý styl, zvláště pokud budete stolovat na chalupě nebo chatě. Použijte zemité barvy a přírodní dekorace, jako jsou šišky, kaštany, dřevo, větvičky, sušené plody a květy nebo koření.

Zlatá či stříbrná výzdoba

Zlatou nebo stříbrnou barvou navodíte pocit luxusu. Nebojte se ani kombinace s červenou, nebo třeba s černou barvou a doplňte jí svěží zelení voňavého jehličí, jmelí nebo čerstvých rostlin. Na křesla, pohovky i na lavici do jídelny dejte vánoční polštářky. Pokud máte výplně, pořiďte si alespoň vánoční povlaky na polštáře.

 
9 rozměrů
Exkluzivní vánoční povlak na polštář - zlatý se třpytkami
Exkluzivní vánoční povlak na polštář - zlatý se třpytkami
Ušijeme pro vás
399 Kč od 238 Kč (-40%)
 
9 rozměrů
Vánoční povlak na polštář LONETA - vzor sněhuláci
Vánoční povlak na polštář LONETA - vzor sněhuláci
Ušijeme pro vás
229 Kč od 149 Kč (-35%)
 
9 rozměrů
Exkluzivní vánoční povlak na polštář - stříbrný se třpytkami

Nezapomeňte na detaily

Na dveřích by neměl chybět vánoční věnec, na konferenčním stole adventní věnec a na štědrovečerní tabuli svícny a svíčky. Vánoční atmosféru by měla dostat každá místnost v bytě. Zmíněné vánoční polštářky patří i do dětských pokojů a na postele do ložnice. Nezapomeňte ani na vánoční povlečení pro sebe i pro děti.

 
2 rozměry
Vánoční bavlněné povlečení - vzor B-818 vánoční symboly na bílém
 
2 rozměry
Vánoční bavlněné povlečení - vzor X-11 zlaté vločky na bílém

Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
1350 odběrných míst po celé ČR a SR