Jak správně vybrat prostěradlo na vysokou matraci?

Nemusíte být zrovna Princezna na hrášku, abyste rádi spávali na vysoké matraci. Trend vysokých matrací se postupně dostává z exkluzivních hotelů do běžných domácností. Jak ale na matrace vyšší než obvyklých 20 cm vybrat prostěradlo, které bude držet a správně padne? My vám poradíme!

Při nákupu prostěradla na vysokou matraci vždy sledujte nejen parametr šířky, ale i výšky. Většina prostěradel je totiž vhodná pro matrace do výšky 20, maximálně 25 cm. Pokud máte matraci vyšší, je také důležité, jestli sháníte prostěradlo na matraci pro jednolůžko nebo dvoulůžko. Zatímco na jednolůžko v rozměru 90x200 cm seženete prostěradla snáze i pro vysoké matrace, u dvoulůžka v rozměru 180x200 cm, případně u postele vyrobené na míru, můžete mít problém s omezenou nabídkou.

Prostěradla na vysoké matrace ve standardních rozměrech mají gumičku po obvodu a vyšší matraci pevně obepínají a drží na místě. Obvykle jsou z materiálu Jersey nebo froté a jsou určena pro matrace až do výšky 40 cm. Pokud jste si pořídili vysokou matraci do postele s nestandardními rozměry, například vyrobené na míru, budete si muset prostěradla nechat ušít tak, aby padla jako ulitá a neshrnovala se.

Bavlněná prostěradla šitá na míru v jednobarevném nebo vzorovaném provedení si můžete jednoduše objednat. Pokud máte rádi luxusní povlečení a nechcete se ho vzdát ani v ložnici na míru, vyzkoušejte damašková prostěradla, která vám také rádi ušijeme v požadované velikosti. Když nám specifický požadavek na prostěradlo na míru napíšete na e-mail: [email protected], uděláme vám podle velikosti prostěradla a vybraného materiálu konkrétní cenovou nabídku.

Je tak příjemné, když se nemusíte ráno z postele zvedat, ale jen svěsíte nohy dolů. Je tak pohodlné mít vyšší matraci z kvalitního materiálu, na níž se spí jako v nebi. Tedy pokud vás nic, ani hrášek ani pokrčené prostěradlo netlačí do zad. Dopřejte si maximální pohodlí se správným prostěradlem a budete se cítit přímo královsky.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
9349 výdejních míst po celém Česku