Jak vyzdobit byt na Vánoce? Vánoční ubrusy nesmějí chybět

Vánoce jsou nádherné období, kdy si uděláme konečně čas na své přátele i rodinu a zase se konečně po roce sejdeme. Milujeme vůni jehličí, vánočního cukroví, trhy i nazdobené výlohy v ulicích plné světel. Stejně tak si zkrášlujeme i svoje domovy. Jak podtrhnout tu správnou vánoční atmosféru? Zkuste to s bytovým textilem.

Vánoční ubrusy

Vánoční ubrus nesmí chybět v tomto období na žádné slavnostní tabuli. Proto si i vy dopřejte tu pravou sváteční pohodu a vyzdobte si svůj interiér podle vašich představ. Ke slavnostně prostřenému stolu neodmyslitelně patří skvěle padnoucí vánoční ubrus přesně na váš stůl. Vyberte si z různých barevných variant a tvarů. Mohou být kulaté, čtvercové, obdélníkové a můžete je mezi sebou různě kombinovat a skládat do kříže či na koso na sebe, používat obdélníkové běhouny, nebo použít menší čtvercový ubrus do středu stolu přes velký ubrus v obdélníkovém tvaru. K vánočním ubrusům si můžete kromě běhounů přikoupit i vánoční prostírky. Na letošní rok jsme vánoční ubrusy rozšířili o spoustu nových vzorů a jistě si z nich vybere úplně každý.

Jak vybrat správný ubrus

Ubrus by měl přesahovat okraj stolu o 15 až 20 centimetrů. Podle tvaru stolu většinou vybíráme ubrus kulatý, obdélníkový, čtvercový nebo oválný, zejména pokud chceme ubrusem překrýt úplně celý stůl. Pokud ale nechceme ubrusem celý stůl zakrýt, použijte více menších ubrusů, nebo třeba běhoun do středu stolu. Pro zvýšení estetického dojmu a ozvláštnění slavnostní tabule navíc můžeme ubrusy různě barevně kombinovat a zpestřit je i prostíráním, v tomto případě vánočním.

Jak zajímavě prostřít stůl

Chcete si prostřít stůl zase nějak jinak? Velký ubrus nemusí zakrývat vždy celý stůl. Můžete použít i více menších ubrusů nebo několik středových pásových ubrusů a pak mnohem více vynikne samotný stůl. Zkuste třeba na obdélníkový stůl o rozměrech 80x120 cm položit středový běhoun 40x160 cm nebo dva o rozměru 40x120 cm, které dáte vedle sebe napříč stolu tak, aby mezi nimi zůstal mírný rozestup. Můžete použít i dva menší čtvercové ubrusy, kterými můžete ozdobit konferenční stoly, komody nebo stoly v kanceláři a dodat tak místnosti útulnější vzhled. Středové ubrusy můžete použít i na čtvercové, obdélníkové, kulaté i oválné stoly. Jejich šířka by měla být alespoň o polovinu menší, než je šířka stolu.

Vánoční prostírání na stůl

K vánočním ubrusům a běhounům si můžete o Vánocích vyzdobit stůl i tematicky zdobenými prostírkami. Vyzkoušejte proto prostíráním s vánočními motivy. Látkové vánoční prostírání na stůl je ušité z 100% bavlněného plátna nebo z dekorační španělské látky LONETA v kombinaci bavlny a polyesteru. Prostírání je v sadě po 2 ks a v rozměru 30x40 cm. Stačí tedy spočítat počet lidí, kteří budou o Vánocích sedět u stolu. Pokud by vám vyhovoval jiný rozměr, můžete si zadat vlastní rozměry a nechat si ušít vánoční prostírání na míru.

Vánoční povlečení

Navoďte si vánoční atmosféru i v ložnici. Bavlněné povlečení s vánočními motivy vás zavede do sladké říše snů a krásných vzpomínek na Vánoce v dětství. Naše vánoční povlečení má na sobě typické motivy stromečků, sobíků, sněhových vloček nebo hvězdiček. Vánoční povlečení je vyrobeno z kvalitního a příjemného 100% bavlněného plátna ve dvou rozměrech, na klasické jednolůžko 140x200 cm a v prodloužené délce 220 cm. Můžete si pořídit i jednobarevné bavlněné povlečení v typických vánočních barvách, jako je červená, zelená, modrá nebo vínová a pak k němu doplnit polštářky s vánočním motivem. Výsledek bude dokonalý.

Vánoční povlaky na polštáře

Tu pravou vánoční pohodu navodí polštářky s vánočními motivy. Budou se skvěle vyjímat v ložnici, v obývacím pokoji na vaší sedačce a křeslech, ale i v dětských pokojích, nebo třeba i ve výklenku okna. Široká nabídka vánočních povlaků nabízí možnost vyjádřit svou kreativitu a svůj interiér dokonale sladit podle barev a motivů. Mezi nejprodávanější rozměry patří 40x40, 45x45 a 50x50 cm, ale můžeme vám vánoční povlaky na polštáře vyrobit i na zakázku v jakémkoliv rozměru, třeba ve tvaru válečku. Oblíbeným vánočním motivem jsou stříbrné hvězdičky na červeném podkladu, sovičky na béžovém základu nebo klasické velké červené káro. Můžete si koupit celý vánoční polštářek nebo jen povlak na polštář. Povlaky jdou vyprat a mají praktické zapínání na zip.

Vánoční látky

Pokud rádi tvoříte a je to pro vás relaxace, která vás naplňuje novou energií, pořiďte si u nás vánoční látky v metráži a zapojte svoji kreativitu. Máme pro vás širokou škálu motivů, které skvěle zapadnou do vašeho interiéru a navodí příjemnou atmosféru plnou klidu a pohody po celé vánoční období. Látky v metráži jsou vhodné pro výrobu povlaků na polštářky, ubrusů, vánočního prostírání, látkových ozdob, doplňků a dekorací nebo třeba závěsů na okna. Fantazii se meze nekladou.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
1350 odběrných míst po celé ČR a SR