Publikováno dne 1.9.2021

Jak zařídit praktický a hravý pokoj pro kluka?

Pokoj pro kluky by měl být především praktický. Nejdůležitější je kvalitní postel, psací stůl, ergonomická židle a kreativní koutek na hraní.

Klučičí pokoj rozdělte do tří zón

Každý dětský pokoj, ať už pro holky nebo pro kluky, by měl být rozdělen do třech zón. Jaké to jsou? Na hraní, na studium a na spaní. Místo na spaní by mělo být pocitově bezpečné, ideálně v rohu místnosti. Studijní a pracovní koutek zařiďte podle věku dítěte. Malé děti nepotřebují pracovní stůl a polohovatelnou židli. Postačí jim prostor s kobercem a tabulí, na kterou si mohou kreslit. Děti ve školním věku však již potřebují místo na psaní domácích úkolů, studium a umístění aktovky, učebnic a sešitů. V tomto případě je stůl a kvalitní židle základ. Místo na hraní by mělo být kreativní a útulné. Vybavte ho úkrytem v podobě teepee a nezapomeňte na dostatek hraček.

 

Vyberte vhodný nábytek

Pokoj pro kluka zařiďte prakticky. Vyhněte se zbytečným dekoracím a vsaďte na účelnost. Nezbytností je kvalitní postel, psací stůl, židle a skříně. Dětský nábytek můžete vybírat samostatně nebo v sadě. Jaký je mezi tím rozdíl? Samostatné skříně si nakombinujete přesně podle vašich potřeb a představ. Můžete zvolit různé barvy, velikosti a materiál. Raději to s kreativitou ale nepřehánějte. Ideálně zůstaňte věrni jednomu až dvěma materiálům a jedné hlavní barvě. Sestavy se prodávají v celku a nejčastěji obsahují skříně, komody, postel a stůl. Celý pokoj díky nim vypadá konzistentně. V případě malých dětí nezapomeňte na koberec na hraní a starším klukům pořiďte pohodlnou sedačku nebo sedací vak.

Dětská sestava ADEL A

Obrázek: Dětská sestava ADEL A

 

Ozdobte klučičí pokoj stylovým dětským textilem

Kluci nepotřebují designové polštářky, deky nebo závěsy. V pokoji by ale měli mít kvalitní koberec, přikrývku, polštář a povlečení. Pokud jsou vaše ratolesti nadšenými fanoušky oblíbených dětských hrdinů, máte vyhráno. Jednoduše jim pořiďte povlečení se Spidermanem, Ironmanem nebo Batmanem. Vybírat můžete také povlečení podle zájmů. Například s autíčky, vláčky nebo piráty. Při výběru dětského bytového textilu se inspirujte třeba v našem článku, ve kterém jsme vybavili pokoj malému Alexovi.

 

Vymalujte pokoj tlumenými barvami

Přemýšlíte, jak vymalovat pokoj pro kluka? Sáhněte po tlumených a neutrálních barvách. Patří mezi ně bílá, béžová, hnědá, černá, modrá nebo zelená. Dejte si ale pozor, aby pokoj nepůsobil stísněně. Světlé barvy místnost opticky rozšíří, tmavé ji naopak zmenší. Pěkně vypadá například kombinace tří bílých stěn a jedné barevné. Podle použitých barev na zdi volte dekor nábytku. Místnosti by měla dominovat jedna hlavní barva a dvě doplňující.

Dětský bavlněný závěs s vláčky

Obrázek: Dětský bavlněný závěs s vláčky

 

Zařiďte pokoj jako hernu

Celá místnost by měla působit útulně, uklizeně, ale také dostatečně chlapsky. Pokoj může vypadat jako vesmírná loď, závodní auto nebo pirátská kajuta. Kluci určitě ocení vybavení ve stylu svého oblíbeného sportu. Například sedací vak, který vypadá jako velký fotbalový míč. Velkou radost svým nejmenším uděláte, když jim do pokoje pořídíte teepee nebo stan. Oblíbené jsou úkryty všeho druhu. Ideálně takové, které splynou s vybavením místnosti. Může to být ze tří stran uzavřená postýlka nebo bunkr pod vyvýšenou postelí.

 

Veškerý dětský bytový textil najdete na našem e-shopu. Nebo si vyberte některou z látek v metráži a ušijte vašim nejmenším originální kousek do dětského pokoje.

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč