3 kuchyně s kouzelnou vánoční dekorací. Jakou si vyberete?

Kuchyň a Vánoce k sobě neodmyslitelně patří. Voní zde cukroví, v troubě se pečou vánoční pochoutky a na sporáku bublá rybí polévka. Poradíme vám, jak si vánočně vyzdobíte kuchyň a jídelnu, abyste se zde při vaření cítili jako v pohádce.

Vánoční dekorace do rustikální kuchyně

Útulno, teplo, domácí pohoda. Přesně tak by se dala charakterizovat atmosféra rustikální kuchyně. Dominuje jí dřevo, kov a přírodní materiály. U rustikální kuchyně sami poznáte, že je těžké odolat kouzlu masivních skříněk a vzdušných otevřených polic. Budete se zde cítit jako na pohádkové chatě. A vánoční zdobení si užijete plnými doušky. Právě tomuto typu kuchyně sluší množství dekorací, kárové motivy a slaměné ozdoby.

 
Novinka
15 rozměrů
Vánoční dekorační ubrus LONETA - vzor malovaní jeleni a srnky
 
9 rozměrů
Vánoční bavlněný ubrus - vzor bílé hvězdičky na červeném - KULATÝ

Vánoční dekorace na stůl v rustikální jídelně

Při zdobení rustikálního vánočního stolu se inspirujte přírodou. Na vašem stole by neměly chybět šišky a chvojí. Doprostřed tabule vyskládejte větvičky a ozdobte je sušenými jablky a pomeranči. V bytovém textilu využijte kombinace klasických vánočních barev, mezi které patří červená, zelená a bílá. Krásně bude vypadat károvaný vánoční ubrus s vánočním prostíráním ve stejném motivu. V rustikální jídelně platí jednoduché pravidlo. Čím více vánočních ozdob použijete, tím bude prostor vypadat útulněji. Židle zateplete vánočními sedáky a do oken pověste vánoční závěsy. Pozor, množství dekorací neznamená, že místnost působí přeplácaně. Držte se jednoduchého pravidla. Jídelně by měla dominovat jedna hlavní barva doplněná o dva další odstíny. Ty by se měly opakovat na látkách i vánočních ozdobách.

Vánoční dekorace v rustikální jídelně

Obrázek: Vánoční dekorace v rustikální jídelně

 

Vánoční dekorace do minimalistické kuchyně

Minimalistická kuchyň je opakem té rustikální. V této kuchyni vládne umírněnost, jednoduchost a účelnost. Nic zde není navíc. K minimalismu patří bílá, černá, šedá a béžová barva. Nejčastěji se zde setkáte se dřevem, kovem, sklem nebo betonem. Stejně jako kuchyň je minimalistická i její vánoční výzdoba. Vyberte si jeden výrazný prvek, který bude dominovat celé místnosti. Může jím být například adventní věnec, vánoční růže nebo strom z dřevěných prken, který zavěsíte na zeď.

Vánoční dekorace na stůl v minimalistické jídelně

Minimalistická vánoční tabule se vyznačuje jednoduchostí a praktičností. Zde žádné velké dekorace nečekejte. Stůl ozdobte například vánočním běhounem s jednoduchými motivy vloček nebo hvězdiček. Velmi dobře vypadá také jednobarevný stříbrný nebo zlatý vánoční ubrus. Do oken pověste vánoční závěsy v tlumených barvách, které budou ladit s vánoční tabulí. Zapalte vonnou sojovou svíčku a užijte si vánoční atmosféru.

Vánoční dekorace v minimalistické jídelně

Obrázek: Vánoční dekorace v minimalistické jídelně

 

Vánoční dekorace do moderní kuchyně

Jak si představujete moderní kuchyň? Může být plná lesku, skla, kovu, mramoru nebo betonu. Prim hraje design a moderní kuchyňské technologie, které vám usnadní každodenní vaření. Mezi barvy používané v moderní kuchyni patří lesklá bílá, černá a červená. Moderní kuchyň si žádá moderní dekorace. Vsaďte na zlatou, stříbrnou, černou a samozřejmě na klasické vánoční barvy. Vyhněte se výrazným motivům a raději si pořiďte jednoduché, zato výrazné doplňky.

Vánoční dekorace na stůl v moderní jídelně

Atmosféru Vánoc umocní živé květy a zapálené svíčky. Doprostřed stolu postavte výrazný svícen s vysokými svíčkami. Použijte skleněné ozdoby, třpytivé řetězy a výrazné kamínky. Nádobí zvolte porcelánové se stříbrnými příbory. Tabuli ozdobte vánočním běhounem ve zlaté, stříbrné nebo bílé barvě se třpytkami. Ve stejném designu přidejte ke každému místu vánoční prostírání. Nezapomeňte ani na vánoční závěsy. Velmi dobře budou vypadat jednoduché, ale masivní závěsy v klasických vánočních barvách. Vyzkoušejte například zatemňovací blackout závěsy nebo dekorační jednobarevné závěsy.

Chcete si vyzdobit kuchyň přesně podle svých představ? Prohlédněte si naši nabídku vánočních látek v metráži a ušijte si dekorace sami. Nebo nechte šití na nás, s chutí se ho zhostíme.

Vánoční dekorace v moderní jídelně

Obrázek: Vánoční dekorace v moderní jídelně

 

Přejeme vám krásné a klidné Vánoce plné lásky, štěstí a domácí pohody,

Vaše Goldea


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
5615 výdejních míst po celém Česku