Metrážové látky na zahradní nábytek, které to jsou a jak je vybírat?

V současné době nabízíme velký výběr kvalitních látek v metráži určených i pro zahradní nábytek. Pokud tedy právě vybíráte látku na zahradní židle, lavice, lehátka či houpačku, potřebujete vytvořit markýzu nebo potáhnout slunečník, určitě si z nich vyberete. Jen musíte vědět jak na to.

Základní vlastnosti látek pro zahradní nábytek

  • odolnost proti venkovním vlivům
  • pevnost
  • nepropustnost vody

Pokud vybíráte látku, zvolte takovou, která je vhodná na zahradní nábytek a má specifické vlastnosti, které splní to, co od ní očekáváte. Nepoužívejte například klasickou bavlněnou nebo dekorační látku, která nebude dostatečně odolná proti vnějším vlivům a nezadrží vodu. Látky určené na zahradní nábytek jsou velmi pevné. Umí odolat větší zátěži, například v případě sedáku, lehátka nebo zahradní houpačky. Jsou také velmi odolné a umí odolávat vyšším teplotám, UV záření, jen tak nevyblednou, odolají dešti i vodě při případném polití nebo dosednutí v mokrých plavkách a mají dlouhou životnost. Látky v podobě slunečníkoviny navíc nepropustí vodu.

slunečníkovina - vodoodpudivý zátěrPřed nákupem látky je tedy potřeba vědět, pro jaké účely budeme danou látku používat a jaké vlastnosti od ní požadujeme. Na zahradní lehátko použijeme příjemnou a současně odolnou lehátkovinu. Pokud má látka sloužit pro zastínění před sluncem, nesmí jen tak vyblednout. Proti dešti zase nesmí propouštět vodu. Tyto vlastnosti dokonale plní slunečníkovina.

Hlavní rozdíly mezi slunečníkovinou a lehátkovinou

Lehátkovina je určitě příjemnější na dotyk, pokud si na ni chceme sednout nebo v případě lehátka lehnout. Je vyrobena ze 100% akrylu nebo 100% bavlny a vyznačuje se vysokou pevností, odolností a životností. Slunečníkovina je vyrobena ze 100% polyesteru a je navíc opatřena z jedné strany voděodolným zátěrem, díky kterému je tato látka navíc nepromokavá.

 

Chcete zastřešit houpačku nebo markýzu? Zvolte slunečníkovinu!

Slunečníkovina je pevná a odolná nepromokavá látka označovaná také jako látka na slunečníky nebo látka na markýzy. Používá se na výrobu slunečníků, markýz, altánů, pergol, stanů a stříšek na zahradní houpačky. Je vhodná i k zastínění zimních zahrad, pergol, skleníků či lodžií.

pergola-slunečníkovina

Slunečníkovinu nabízíme v metráži v šířce 135, 145 a 150 cm. Je vyrobená ze 100% polyesteru, který je z jedné strany opatřený voděodolným zátěrem, díky kterému je tato látka nepromokavá. Její gramáž je 165 g/m2. Slunečníkovina je pratelný materiál, pere se na šetrné praní na 30°C.

Výhodou slunečníkovin je jejich vysoká odolnost, trvanlivost a stálá pevnost i po několika letech používání.

 

Opravujete lehátko nebo zahradní stoličku? Lehátkovina je jasnou volbou!

Lehátkovina je pevná a odolná látka označovaná také jako látka na zahradní nábytek. Hodí se k potažení zahradních křesel, lavic, lehátek, houpaček, piknikových křesílek nebo rybářských stoliček.

Lehátkoviny nabízíme v metráži v různých šířích: 45, 60, 76, 90, 140, 145, 160 a 180 cm. Jde o materiál ze 100% akrylových vláken nebo 100% bavlny s vysokou pevností, odolností a životností o gramáži 185 g/m2 se zapravenými okraji. V případě kombinace 70% bavlny a 30% polyetylenu to může být gramáž 350 g/m2. Lehátkovina je pratelný materiál, pere se na 40°C.

Své využití najde lehátkovina i jako stříška na balkon či markýzu. Pokud ale hledáte skutečně nepromokavou a odolnou látku na zastřešení pergol či houpaček, použijte raději slunečníkovinu.

Při výběru pamatujte i na kvalitu a barevnost materiálu

U lehátkovin se nejčastěji setkáte s motivem různě širokých proužků, naopak slunečníkoviny se většinou vyrábějí v jednobarevném provedení. Pokud přemýšlíte nad barevností nové látky na zahradní nábytek, obvykle zvolíte látku, která bude ladit s ostatním zahradním nábytkem a vybavením. Můžete si ale s barvami pohrát a vyzkoušet barevný kontrast látky a zahradního nábytku. Kvalita látky je při výběru klíčová. Kvalitní látky vydrží několik sezón, nepoškodí se a nevyblednou. Tmavé barvy se nebudou tak špinit, přitáhnou ale více slunce. Světlé odstíny budete muset zase častěji čistit. Pokud zvolíte veselé odstíny nebo zajímavé proužkované vzory, budou se snadněji udržovat v čistotě.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
1350 odběrných míst po celé ČR a SR