Náš příběh - od úplných začátků až po současnost

Potkali se ještě jako kluci na florbalovém hřišti a sportovní kamarádství postupně přerostlo ve společné životní plány. Vybudovali úspěšné webové studio, ale chtěli víc. Chtěli mít vlastní obchodní firmu, která by rostla spolu s nimi. K překvapení všech našli zajímavou příležitost v sektoru, ve kterém měli nejmenší možné zkušenosti. Učili se za pochodu, občas šli slepou uličkou, ale nevzdali to. V roce 2016 Michal Kempa a Ondřej Boček založili e-shop Goldea. Internetový obchod s ložním prádlem a bytovým textilem.

Neumíme dělat věci napůl, proto jsme budování firmy věnovali opravdu všechen svůj čas. Když e-shop v začátcích nepřinášel kýžené výsledky, rozhodli jsme se jít nevyšlapanou cestou. Jako jediní v Česku jsme začali prodávat ložní a bytový textil šitý na míru i v rozměrech, které nejsou standardní součástí nabídky. Navíc jsme vsadili na kvalitu výrobků a začali spolupracovat s tuzemskými šicími dílnami. Vyplatilo se nám to a zákazníci se k nám začali vracet. Hledali u nás nejen konkrétní výrobky, ale také inspiraci, jak zútulnit a vybavit svůj domov.

Meziroční růst tržeb jsme udrželi i v době covidu, kdy jsme spolu s týmem svých skvělých spolupracovníků expedovali kilometry bavlněného plátna na šití roušek a snažili se pomoci všemi silami. Začali jsme navrhovat vlastní design výrobků, vylepšovat e-shop. Protože jsme ve svém úsilí uspět nikdy nepolevili, výsledek se dostavil. Goldea se stala jedním z top hráčů na českém trhu v oboru ložního povlečení a bytového textilu. Navíc jsme naše působení rozšířili na Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Polsko. Celkový počet potenciálních zákazníků tímto krokem násobně vzrostl.

Z původních malých prostor jsme nakonec museli firmu v roce 2022 přestěhovat do nově postavené haly v sousedství. Rozhodli jsme se přijmout další zaměstnance a zlepšit celou logistiku tak, aby zákazníci dostali objednané zboží v nejkratším možném termínu. Změnili jsme způsob prezentace výrobků tak, aby fotografie na e-shopu více zaujaly. A nakonec jsme se odhodlali změnit i celou vizuální identitu firmy Goldea. Nový styl je postavený na našich hlavních firemních i osobních hodnotách, které zcela přirozeně splývají. Patří k nim radost, inspirace, rodina, domov a česká výroba. Výsledkem nového vizuálního stylu jsou i tyto webové stránky, naše nové logo Goldea, nové barvy a nové motto Šijeme radost domova.

Zatím posledním naším zásadním rozhodnutím, jak firmu stabilizovat, bylo zřízení firemní šicí dílny. V červnu 2023 jsme ji otevřeli v Prostějově, kde se našla spousta šikovných švadlenek. Nemusíme se tak dále spoléhat jen na kapacity nasmlouvaných partnerských dílen. Ušijeme všechno a máme to pod kontrolou. Povlaky na polštáře, závěsy, ubrusy, ložní povlečení v atypických rozměrech. Prodáváme i metráž, kvalitní ručníky, prostěradla nebo zdravotně nezávadné lůžkoviny pro děti. Dnes nás už nezaskočíte žádnou otázkou. Klidně vám poradíme i s měřením záclon nebo údržbou matrací.

Goldea navzdory všem změnám zůstává naší moravskou firmou. Záleží nám nejen na spokojenosti zákazníků, ale také na spokojenosti našich zaměstnanců. Pokud bude firma dále růst až do nebe, jak to od začátku plánujeme, náš příběh ještě zdaleka není u konce.

Michal Kempa a Ondřej Boček

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč