Publikováno dne 1.3.2023

Oživte svůj byt doplňky v barvě roku 2023

Červená barva s podílem fialové zvaná Viva Magenta je oficiální barvou roku 2023. Jestli nevíte přesně, o jakou barvu se jedná, tak magenta se hezky česky řekne purpurová. Barva roku má symbolizovat nové začátky a odvahu.

 

Pokud uvažujete o novém bytovém textilu, magenta nejlépe vynikne v jídelně nebo ložnici. Povlaky na polštáře, ubrusy, závěsy, ručníky nebo povlečení, všude se barva na pomezí červené, vínové, fuchsiové a tmavě růžové hodí. Po barvě roku 2022 s názvem Veri Peri, která byla více fialková, a jasně žluté barvě roku 2021, jde o návrat k přírodním barvám a tónům země. Inspiraci, která ovlivní celosvětové trendy v módě, designu a mnoha dalších oblastech.

Není třeba vyměnit celý šatník ani si pořizovat z gruntu nové vybavení domácnosti. Ale pár nových kousků vás určitě potěší. Ať už jde o purpurový odstín na vzorech a potiscích nebo velkou jednobarevnou plochu v některém z odstínů červené a vínové, určitě nebudete zklamaní. Magentu najdete v barvě pivoněk, magnólií, třešňového květu nebo vlčího máku v rozkvetlé zahradě. Krásně ladí s bílou nebo přírodní béžovou. Je to barva, která se jen tak neomrzí.

Pokud máte rádi kontrasty, klidně můžete barvy roku kombinovat s těmi předešlými. Jásavě žlutou, neutrální šedou nebo fialkovou. Korálově červenou, klasicky modrou nebo svěží zelenou. A je to jen pár let, co se svět utápěl v pudrově růžové, která jde s modrou i šedou pěkně dohromady. Rozhodující je pocit, který si s barvami spojujete. Každý se chce doma cítit v pohodě.

Přesto určování barvy roku není jen nějaký módní rozmar. Už čtvrt století ji vybírají odborníci z americké společnosti Pantone Color Institute, kteří analyzují trendy na sociálních sítích, zkoumají životní styl i náladu ve společnosti. Letošní barva Viva Magenta symbolizuje návrat optimismu, a tím bychom se měli řídit především!

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč