Podsedáky na židle či zahradní nábytek: pomohou i s bolestmi zad

Může se zdát, že podsedáky na židle jsou již přežitkem a už se nepoužívají. Opak je ale v tomto případě pravdou. S podsedáky se stále setkáte, ať už ve školních lavicích u dětí, tak v restauracích a také v mnoha domácnostech.

Oblý podsedák 39x37 cm - VERONA - vzor kytice levandulí na béžovém

Z čeho jsou vyrobeny podsedáky na židle?

Podsedáky na židle se obvykle skládají z potahu a výplně. Výplň bývá tvořena molitanem, v případě potahů se setkáte s různými materiály. Při výběru podsedáku se řídíme tím, zda chceme potah snímatelný nebo ne. Při ušpinění podsedáku stačí sejmout potah a vyprat jej v pračce, takové podsedáky však stojí více, než jednoduché druhy. Volitelné jsou také tvary podsedáků. Mohou se tak přizpůsobovat různým tvarům židlí a křesílek.

Důvody, proč podsedák používat

Existuje několik důvodů, proč používat podsedák. Jedním z nich je zvýšení komfortu při sezení. Židle nebo křeslo jsou pak měkčí a pohodlnější. Díky barevnému podsedáku je také možné sladit židle se zbytkem interiéru (se závěsy, koberci nebo ubrusy). Podsedáky ale zvyšují také životnost židlí a křesílek, protože snižují zátěž sedacích částí nábytku a tím pádem nábytek zůstává déle hezký. Neméně důležitý je také fakt, že židle bez podsedáku často studí. Zejména venku se podsedáky hodí položit na dřevěné nebo kovové lavice či do houpačky. Tím můžete předejít nachlazení určitých částí těla a nepříjemným zdravotním problémům.

Správný výběr podsedáku podle místa použití

Univerzálně použitelnou látkou je jednoduchá bavlna, kterou je možné používat univerzálně. Plátno je cenově nejdostupnější. Pokud ale toužíte používat podsedáky venku, budou se vám více hodit materiály odolnější pro použití v exteriéru, odolnější proti dešti, slunci a vlhkosti. Těmito materiály mohou být například slunečníkovina a lehátkovina. Avšak ani použití v interiéru neznamená, že si nemůžete dopřát kvalitní materiály. Pro podsedáky jsou vynikající dekorační látky, které mají vyšší gramáž a odolnost.

Myslete také na rozměry a tvar podsedáků

Co se týče židlí a křesel, nabídka na trhu bývá značně omezená. U nás najdete podsedáky zaoblené, čtvercové a půlkulaté. Rozměry podsedáků v nabídce jsou 37 x 37 cm, 38 x 38 cm a 39 x 37 cm. Může se stát, že tvar či rozměry podsedáků nevyhovují tvarům sedací části vašeho nábytku. Některé židle mívají také mírně zkosené strany. V takovém případě zbývá jediné: nechat si podsedáky ušít na zakázku. Nejspecifičtější situace nastává při pořízení podsedáků na lavice nebo na houpačku. Dlouhé podsedáky určitých tvarů jsou obtížně k dostání. I v tomto případě nás můžete oslovit a objednat si podsedák nejen vlastních rozměrů, ale také z látky, která se vám líbí. Nemusíte tak zůstávat limitovaní naší standardní nabídkou.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
2972 výdejních míst po celém Česku