Publikováno dne 24.5.2024

Goldea: Z florbalového hřiště do světa bytového textilu

Příběh Goldea se začal psát před více jak 15 lety na florbalovém hřišti. Dva kamarádi, Michal a Ondra, místo hokejek svírali v rukou sny a plány do budoucna. Tehdy ještě netušili, že jejich přátelství povede k něčemu mnohem většímu – k e-shopu s originálním bytovým textilem, který si nyní získává srdce lidí po střední Evropě.

Naše začátky mezi léty 2016–2018

V roce 2016 se Michal a Ondra s rozjetým webovým studiem ve Zlíně rozhodli zkusit vybudovat vlastní e-shop. Po letech, kdy pomáhali ostatním budovat e-shopy a weby, cítili příležitost vytvořit vlastní unikátní projekt. Tím byla Goldea, unikátní e-shop s bytovým textilem, tato myšlenka se během roku 2016 přenesla do opravdového e-shopu. I když v tomto oboru neměli žádné zkušenosti, s nadšením a společnými silami začali odkrývat tajemství světa bytového textilu. Na podzim roku 2016 po nastavení prvních kampaní přišly také první objednávky.

První prostory Goldea, začínalo se v kanceláři s velikostí 25m² a o něco větším prostorem pro expedici. Odtud se řídil vývoj a provoz e-shopu až do začátku roku 2022. V roce 2017 se Michal s Ondrou seznamovali se sortimentem, sbírali zkušenosti a expandovali na Slovensko. V roce 2018 zažívá Goldea růst a Vánoční sezónu, která byla opravdovou výzvou, zejména se to týkalo vyhotovení a expedice všech objednávek. Po této sezóně příchází spousta změn, nastavení nových procesů a tvoří se první základy silné firmy. Takhle to u nás tehdy vypadalo.

“prvni-kancelar” “prvni-expedice”

Nový e-shop, administrační systém a osudová rozhodnutí, to byl rok 2019

Z těchto skromných začátků se Goldea rozrostla v prosperující e-shop s obrovským potenciálem. To vedlo k rozhodnutí přepracovat e-shop a vytvořit vlastní administrační i expediční systém, který nám zjednodušil a zdokonalil způsob expedování objednávek. S novým e-shopem přišla poprvé služba ušití rozměrů na míru a začali jsme tvořit první kolekce bytového textilu. V roce 2019 se po necelých 3 letech spouští nová verze e-shopu.

Rok 2020: Náš úspěch v době pandemie

Přišel rok 2020 a s ním nové výzvy, takové jaké jsme si ani nedokázali představit. První dny pandemie jsme přemýšleli co budeme dělat, jelikož najednou měli lidé jiné priority než-li kupovat bytový textil. “Pojďme prodávat látky” to napadlo Michala a Ondru když viděli reportáž v televizi, aby si lidé vyráběli roušky. Netrvalo dlouho, domluvili se s dodavatelem, nastavili reklamu na bavlněná plátna a začala chodit jedna objednávka za druhou.

Březen a duben roku 2020 byl opravdovou zkouškou našich sil, denně jsme prodali přes 1000 metrů bavlněných látek. Našim cílem bylo odbavit co nejvíce objednávek denně, aby lidé mohli šít roušky a to znamenalo 16h směny včetně víkendů. Chodili pomáhat známí a kamarádi z našeho okruhu. Společnými silami jsme zvládli jaro, léto už bylo klidnější a my se připravovali na Vánoční sezónu. Byl očekávaný velký nárůst objednávek skrze zavřené kamenné prodejny. V tomto roce jsme také expandovali do Rumunska.

“prvni-tym” “objednavky”

Vánoční sezóna byla pro nás náročná. Pracovali jsme i přes víkendy a bez brigádníků by to nešlo. Testy na covid patřily k ranní rutině jako káva a čaj, ale i přes všechny překážky jsme dokázali vyrobit a vyexpedovat všechny objednávky.

“vanocni-latky” “koje”

2021: Zameřujeme se na náš sortiment a točíme první spot!

Pandemie byla nová realita a my se tedy začali soustředit na naši nabídku a zkvalitňování služeb. Zásadní pro nás bylo vylepšit naše produkty a připravit se na další Vánoční sezónu. Doba “covidu” nás utvrdila v tom, že jsme opravdu schopní a naše ambice byly veliké. Začali jsme tvořit kvalitnější vizuály a fotky, vytvořili první kampaň na dětský sortiment, navrhnuli první vlastní vánoční motivy, expandovali do Maďarska a v létě začali pracovat na prvním spotu Goldea.

“foceni-rucniku” “detske-povleceni-kampan”

V té době nás trápila nedostatečná komunikace našich hlavních předností. Cílem bylo tedy komunikovat, že nejsme pouze prodejci jiných značek, ale své produkty sami vyrábíme a šijeme. Přes léto jsme vymysleli a zrealizovali náš první reklamní spot, který jsme během podzimu promovali na všech sociálních sítích a přinesl nám mimo jiné velmi pozitivní zpětnou vazbu.

2022: Nové prostory a záplava květinových motivů

Po velmi silné vánoční sezóně jsme se zamýšleli, jak bude vypadat rok 2022. Při analýze našeho sortimentu jsme narazili na nedostatek květinových motivů a kolekcí, zároveň nám přišlo, že téměř nikdo na trhu neměl motivy, které bychom chtěli. Vytvořili jsme moodboard, který se nám líbil a sloužil nám jako inspirace pro tvorbu kolekcí na celý rok. Přinesli jsme kolekce, které jste si velmi oblíbili, jednou z nich byla například kolekce Eukalyptus.

Během jarních měsíců jsme se konečně přestěhovali do nových prostor, a definitivně tak opustili naši malou kancelář a expedici. Tento krok byl pro nás velkým uvolněním a nám vzniknul prostor, kde jsme mohli společně růst. Rozhodli jsme se také expandovat do Polska.

Pozornost dostala také naše značka, které jsme se začali více věnovat už předchozí rok. Vyšel s námi rozhovor na euro.cz a idnes.cz, také jsme otevřeli velkou otázku rebrandingu a redesignu značky.

Rok pokroku 2023: Nová Goldea, nové šicí dílny, jedinečné motivy a dvojnásobný tým

Rok 2023 přinesl dlouho očekávané změny. Nová vizuální identita značky Goldea, nová šicí dílna v Prostějově, mnoho nových a skvělých zaměstnanců a nový e-shop. V tomto momentu Goldea pro nás začala být tím, čím jsme si vždy opravdu přáli, svěží značkou s unikátními produkty a úžasnou energií. Povedlo se nám také vytvořit jedinečnou kolekci České Vánoce, která nesla české symboly a odezva našich zákazníků byla velmi pozitivní.

nova-identita” width= “sici-dilna” “svadlenky” svadlenky

2024: Otevíráme další šicí dílny a opět se stěhujeme

Rok 2024 je pro nás opět pokrokovým rokem. Na přelomu měsíce duben/květen jsme celou firmu přestěhovali do nových prostor. Naše nové expediční centrum je trojnásobně větší než to původní. To znamená konec stísnění mezi regály a dostatek místa pro všechny naše produkty a objednávky. Také jsme museli posílit naše výrobní kapacity a momentálně zařizujeme a otevíráme další 2 šicí dílny.

“novy-zasedaci-mistnost” “expedice-nove-prostory”

Šijeme radost domova: Slogan, kterým žijeme

Každý kousek našeho textilu je navržen s myšlenkou na radost, pohodlí a estetiku domova. Šijeme radost domova není pouze naším sloganem, ale je to i naše motto. Je to příběh o přátelství, odhodlání, úžasného spojení energie a také velké kvantum společné práce mnoha lidí. Je to příběh o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud pro ně uděláme maximum. Je pro nás velkým potěšením, že můžeme zkrášlovat domovy po celém Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku.

Děkujeme, že jste součástí našeho příběhu!

“tymgoldea”
  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč