Víte jaký materiál prostěradel je vhodný pro jarní a letní období?

Mnoho z nás žije v domnění, že na volbě prostěradla nijak zásadně nezáleží, opak je však pravdou. Říkáte si v čem je ten zásadní rozdíl? Dnes vám prozradíme, jak správně vybrat prostěradlo, které zvýší komfort vašeho spánku. Ukážeme vám také na co si dávat pozor a čemu se úplně vyvarovat.

  

V čem nejčastěji děláme chybu?

Při výběru prostěradel se většinou zabýváme jen základními požadavky, mezi které patří rozměr a barva. Opomíjíme však často materiál ze kterého je prostěradlo vyrobené. V první řadě záleží na kvalitě materiálu, kterou ve většině případů poznáme již po prvním vyprání. Kromě kvality však záleží také na samotném druhu materiálu, protože každý materiál je specifický jinými a vlastnostmi a je vhodný pro určité roční období.

Které prostěradla jsou vhodné pro zimní období?

V zimním období doporučujeme zakoupit prostěradla z mikrovlákna nebo froté bavlněné prostěradla. Především prostěradla z mikrovlákna se vyznačují svou jemností a hřejivostí, která dopřeje v zimním období maximální komfort. Naopak v létě nedoporučujeme tento typ prostěradla využívat právě z důvodu vysoké hřejivosti. Pro ty, kdo si potrpí na výrobky z bavlny doporučujeme pro zimní období prostěradla froté.

  

Jakou variantu volit na léto?

V letním období doporučujeme využívat prostěradla ze 100% bavlny. Nejvhodnější variantou je prostěradlo z hladké bavlny, které je v létě příjemně chladivé. Narozdíl od prostěradel z mikrovlákna se v bavlněném prostěradle nebudete v teplých letních nocích potit.

Jaké prostěradla u nás můžete zakoupit?

Všechny naše prostěradla se pyšní certifikátem ČESKÁ KVALITA

                                                                                                                                 


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
1350 odběrných míst po celé ČR a SR