Vitrážové a krátké záclony v metráži

Kvalitní české záclony elegantně ozdobí každý interiér, jsou krátké a zakrývají pouze horní polovinu okna. Jsou vhodné především k dekoraci do kuchyně nebo na chatu.

Vitrážové záclony jsou v horní části opatřeny oky, které slouží k provlečení vitrážky neboli vitrážové tyče. Vitrážkové záclony nabízíme ve výškách od 30 cm do 100 cm. Úprava na výšku bohužel není možná. Je tomu tak kvůli okám v horní části a ozdobnému zakončení ve spodní části.

Pokud chcete mít záclony nařasené, zvolte v detailu produktu 1,5násobek požadované šířky záclony. Můžete si také vybrat, zda chcete mít záclonu obšitou. Je tak jen na vás, zda si vyberete vitrážové záclony v metráži nebo již hotové obšité záclony připravené k pověšení.

Celkem 12 položek

Vitrážkové záclony jsou funkční dekorací oken

Vitrážové záclony jsou elegantní, zajistí vám potřebné soukromí a přitom do bytu propustí dostatek slunečních paprsků. Nabízíme mnoho druhů s jemnými vzory i výraznými motivy. 

Jak vybrat správnou vitrážovou záclonu?

Než si objednáte novou vitrážkovou záclonu, tak si okno nejdříve pořádně změřte. Podívejte se níže, co určuje výšku, šířku a styl vzoru záclony: 

  • Výška záclony určuje, kam až záclona bude dosahovat. Můžete si vybrat krátkou záclonu s výškou 30 cm, nebo třeba vyšší o výšce 80 cm.
  • Šířka záclony určuje její nařasení. Záclona by také měla přesahovat přes rám okna. Pokud má vaše okno šířku 1 metr, pro nařasenou záclonu zakupte 1,5 metru látky. 
  • Styl vzoru vybírejte podle interiéru a vašeho vkusu. Také si dejte pozor, aby vzor po zavěšení záclony nebyl otočený o 180 stupňů. 

Jak změřit okna pro krátké záclony

  • Nejdříve si změřte výšku a šířku okna. U šířky nezapomeňte i na rámy oken. 
  • Pokud chcete mít záclonu nařasenou vynásobte požadovanou šířku 1,5x.

Jak prát vitrážové záclony?

Zářivě bílé záclony jsou snem každé hospodyňky. Jinak tomu samozřejmě není ani v případě vitrážových záclon. Záclony perte ručně nebo v pračce na teplotou 30°C s programem pro jemné prádlo. Po vyprání je nechte sušit na čerstvém vzduchu a nežehlete. Pro více tipů vám doporučujeme náš článek Jak správně prát záclony a závěsy.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
4986 výdejních míst po celém Česku