Vybíráme ručníky a osušky - kompletní rádce při nákupu

Pokud chceme, aby nám ručníky a osušky dlouho vydržely a daly se dobře vyprat, musíme si koupit kvalitní ručníky. Všímejte si proto, z jakého jsou materiálu, jakou mají gramáž, délku vláken, barvu a kdo je výrobcem.

Pokud si vybíráte nové ručníky a osušky, jejich gramáž by měla být 450 g/m2 a více. Protože se perou alespoň jednou týdně, musí být opravdu kvalitní, aby vydržely v dobré kondici i po mnoha pracích cyklech. Proto doporučujeme nerozhodovat se jen podle jejich ceny. Vsadit na kvalitu se totiž rozhodně vyplatí. Před prvním použitím ručníky a osušky nejprve dvakrát po sobě vyperte. Volná vlákna se uvolní, jiná utáhnou a odstraníte chemické látky a změkčovadla, která se do nich často přidávají při výrobě. Ručníky a osušky nežehlete a nepoužívejte aviváž, která poškozuje vlákna a způsobuje nižší savost. Podívejte se jak prát ručníky a osušky.

Kvalita podle gramáže

Osuška je velká a poslouží nám k osušení celého těla. Ručník je menší a sloužící hlavně k osušení rukou či obličeje. Do své koupelny potřebujete obojí. Nejčastější jsou rozměry ručníků a osušek 30 x 50 cm, 50 x 100 cm a 70 x 140 cm. Lze je zakoupit i v sadě. Pro rozeznání kvality platí stejná kritéria. Kvalitní ručníky a osušky by měly mít především vyšší gramáž. Ta by měla být alespoň 450 g/m2. Pokud najdete na štítku nižší číslo, tyto výrobky vám dlouho nevydrží. Nekupujte ani ručníky a osušky, na kterých nenajdete údaj uvedený, výrobce jej uvádět nemusí. Pokud si ale za kvalitou svých produktů stojí, určitě jej na štítku uvede.

Příjemné a hebké froté ručníky a osušky

Froté je kvalitní a léty prověřenou klasikou. Po sprchování si díky froté ručníkům a osuškám dopřejte šetrnou péči o pokožku. Froté ručníky a osušky jsou oblíbené díky jejich měkkosti a savosti. Na výběr máte z mnoha barevných variant a snadno je sladíte s interiérem koupelny. Dokoupit můžete i koupelnové a WC předložky ve stejné barvě. Pozornost věnujte i stupni praní. Bakterie a viry se ničí při 60°C, proto se u froté produktů zaměřte i na tento údaj.

Froté ručníky a osušky Exklusiv

Už jste se setkali s tímto názvem? Díky froté ručníkům a osuškám, které nesou název Exklusiv dopřejete své pokožce mnohem šetrnější péči po sprchování i koupeli. Exkluzivní froté ručníky a osušky jsou v nabídce v mnoha barevných kombinacích. Díky vysoké savosti se na nich neusazují bakterie, jsou antibakteriální a jemné na omak i po mnoha vypráních. I přes tyto vlastnosti je lze vyprat na 60°C a doporučujeme je i alergikům. Charakteristická je pro ně 100% dlouhovlákná a velmi jemná mikro bavlna, nadýchaný vzhled, vynikající savost a hebkost a zdobení velmi elegantní bordurou. Jedinečné froté ručníky Exkluziv mají vysokou gramáž 580g/m2.

Extra velké a vysoce kvalitní plážové osušky

Pokud plánujete cestu k moři, k jezeru i na koupaliště, bude se vám hodit plážová osuška. Extra velké plážové osušky jsou v rozměrech 100x180, 90x170 a 90x160 cm. Dají se rozprostřít přímo na písek pláži nebo přehodit přes plážové lehátko. Užijete si s nimi maximální pohodu, slunce i šumějící moře. Díky svým rozměrům jsou plážové osušky vhodné dokonce i pro dva dospělé. Jsou vyrobené z kvalitní, vysoce savé, česané a jemné 100% bavlny ve froté úpravě a v nabídce jsou mnoha designech. Mají vysokou gramáž 440 g/m2 a vyprat se dají na 60 °C. Snadno je tak zbavíte písku, soli i chloru z bazénu.

Jedinečné bambusové ručníky

Bambusová vlákna mají vysokou savost, jemnost, hebkost a navíc i antibakteriální vlastnosti. Proto si můžete dovolit koupit i bambusový ručník a osušku, která se pere na 40 °C. Bambusové vlákno přirozeně zabraňuje množení bakterií, redukuje vznik nepříjemných zápachů a je velmi vhodné i pro alergiky. Většinou najdete kombinaci kvalitních bambusových vláken a bavlny. Dlouhovlákná česaná bavlna dodává výrobkům potřebnou pevnost a stálost i při častějším používání. Tyto bambusové ručníky a osušky mají velmi dlouhou životnost.

Kvalitní hotelové ručníky a osušky

Vysoce kvalitní a odolné hotelové ručníky a osušky jsou speciálně určené pro hotely, penziony i wellness provozovny. Mají prvotřídní kvalitu, příjemný materiál a luxusní vzhled. Jsou jemné, savé, vysoce odolné proti oděrům a opotřebení i při častém praní. Dlouhodobě si zachovávají své kvalitní vlastnosti a vzhled. Ručníky jsou dostupné ve velikostech 30 x 50 cm nebo 50 x 90 cm a osušky 70 x 130 cm.

Bavlněné a vaflové pracovní ručníky

Pracovní ručníky jsou dostatečně odolné, praktické a účelové pro využití při práci. Vybírat u můžete z různých barevných variant a vzorů. Hodí se do dílen, továrních závodů i domácí dílny. Pracovní bavlněné a vaflové ručníky jsou díky své vysoké savosti a odolnosti zcela nepostradatelné ve ztížených provozních podmínkách. I při častém používání mají pracovní ručníky dlouhou životnost.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
1350 odběrných míst po celé ČR a SR