Publikováno dne 21.6.2022

Na kvalitě záleží. Zvláště u povlečení pro děti

Kvalitní ložní prádlo je jednou z podmínek zdravého a bezpečného spánku. U malých dětí to platí dvojnásob. Nejmenší děti spí téměř polovinu dne, předškoláci nejméně 10 hodin a školáci jen o hodinu méně. Děti, které mají dostatek spánku, jsou zdravější, mají lepší paměť a lepší školní výsledky.

Děti mají velmi citlivou pokožku, často se v noci zpotí. Je třeba zabránit vzniku textilní dermatitidy. Proto je nezbytné do postýlky i postele pro děti pořídit kvalitní a stálobarevné povlečení, které nepouští škodlivá chemická barviva do pokožky, nesmrdí a je prodyšné.
V postýlce občas dochází i k menším „nehodám“, když bolí bříško nebo plenka nedrží tam, kde má. Povlečení pro děti se proto pere častěji, někdy i denně, a je důležité zvolit takové povlečení, které zvýšenou zátěž vydrží. Pomůže i zdravotně nezávadná ochrana matrace, která zabrání průniku tekutin do matrace a vzniku plísní.

Pohodlné, voňavé a nadýchané povlečení vytváří to nejlepší prostředí pro rychlé usínání a pocit bezpečí a pohody. Také prostěradla by měla být příjemná na dotek a odolná proti ušpinění. Děti se při spánku často otáčejí, proto je třeba zvolit vyšší kvalitu, tedy vyšší gramáž prostěradla, ideálně z přírodní bavlny v různých úpravách. Opět velmi záleží na stálobarevnosti a kvalitě provedení. Ložní prádlo pro děti perte vždy v pracím prostředku určeným pro citlivou pokožku.

Nákup kvalitního povlečení pro děti vyrobeného v českých dílnách je investice, která se vám vyplatí dlouhodobě. Dětské povlečení může projít postýlkou hned několika sourozenců a při správné péči vydrží řadu let. Zatímco levné varianty povlečení s nízkou gramáží a pochybnou kvalitou budou po několika praních skoro průsvitné, možná i s dírami, a výrazné barvy vezme první praní. Chraňte zdraví svých dětí a dopřejte jim skutečně klidný a bezstarostný spánek.

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč