Zatemňovací závěsy - záruka dokonalého spánku celé rodiny

Podle lékařů je dokonalé zatemnění ložnice důležité k tomu, aby si náš mozek odpočinul. Zejména pokud bydlíte v centru města a do oken vám padá světlo pouličních lamp, sanitních a policejních vozů. Pořiďte si zatemňovací závěs a uvidíte, jak kvalita vašeho spánku stoupne. Níže vám poradíme, jak je vybrat a na co si dát pozor.

Proč pořizovat zatemňovací závěsy?

Pokud jste skřivan, potřebujete před spaním správně zatemnit místnost. Proč? Z několika důvodů. Množství světla má vliv na kvalitu spánku; jeho hloubku i délku, nepřímo tak ovlivňuje naše psychické i fyzické zdraví. Mnohdy si ani nemusíte uvědomovat, že vám světlo zvenčí vadí, ale jak dlouho tomu je, co jste se vážně báječně vyspali a vstávali jste odpočinutí? Možná je vaše ložnice stále příliš prosvětlená. Hlavně světlé závěsy z lehkých materiálů propouštějí stále poměrně dost světla.

Dalším důvodem je množství hluku z ulice. Některé zatemňovací závěsy umí místnost zároveň odhlučnit. Jedná se zejména o závěsy s jednou pogumovanou stranou, o nichž se zmíníme níže. Pro kvalitní spánek jsou těžší zatemňovací závěsy mnohem vhodnější, než běžný bytový textil.

Kusový zatemňovací závěs Blackout - YY-33 režný

Jak vybírat zatemňovací závěsy?

Před nákupem se musíte předem připravit na různé záležitosti a přemýšlet o podmínkách, které máte. Například je důležité přemýšlet nad kvalitou a sílou garnýže, která by nemusela váhu zatemňovacího závěsu zvládnout. Jedná se o velmi těžkou látku. Rovněž myslete také na způsob uchycení, stejně jako u jiných závěsů, aby závěsy nebylo možné lehce strhnout z garnýže, což je vzhledem k jejich váze jednodušší, než u lehké bavlny.

Pro stoprocentní zatemnění volte látky tmavých barev, které nebudou v místnosti zářit a odrážet světlo. U rozměrů zvažte možnost řasení. Pokud chcete, aby se váš závěs přirozeně vlnil, šířku plochy, kterou chcete závěsem zakrýt, vynásobte hodnotou 1,5. Poté dostanete výslednou šířku závěsu. V těchto případech doporučujeme zvolit zatemňovací závěsy na míru. Okno můžete také doplnit o záclonu.

Z jakých materiálů se vyrábějí zatemňovací závěsy?

Zatemňovací závěsy se vyrábějí většinou z umělé tkaniny - polyesteru, který lze prát na 30 - 40°C. Látky se liší gramáží, účinností zatemnění a strukturou materiálu. V našem e-shopu nabízíme primárně dva druhy zatemňovacích látek.

Látka s označením BL je třívrstvá. Zatemňovací tmavá vrstva je umístěná uprostřed a je zakrytá dvěma vrstvami běžné látky. Tyto zatemňovací závěsy jsou zajímavé svým luxusnějším vzhledem, o kterém rozhoduje zejména vnější krycí vrstva. Látka je oblíbená díky tomu, že je z obou stran stejně barevná. Nabízíme závěsy v mnoha barvách a provedeních.

Látka s označením YY je dvouvrstvá a jedna z vrstev je pogumovaná, což zvyšuje účinnost zatemnění a také odhlučnění. Tato vrstva má však z druhé strany jinou barvu, a proto může být vizuální efekt poněkud rušivý. V našem e-shopu tuto látku nabízíme jen v šířce 140 cm, myslete na to při objednávce zatemňovacího závěsu a při zadávání požadované velikosti.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
1350 odběrných míst po celé ČR a SR