Bílé ubrusy - nestárnoucí klasika při stolování

Napsáno dne: 24.02.2019

Možná si říkáte, že čistě bílé ubrusy již nejsou v módě, ale není tomu tak. Jsou stále oblíbené, a to hlavně při slavnostních událostech, ale také při každodenním stolování. Pokud takový bílý ubrus na Váš stůl sháníte, přinášíme přehled, s jakými druhy se můžete setkat.

Bílá barva je charakterizována jako symbol čistoty a svěžesti. Respektivě je to barva, která se hodí do většiny místností a nic s ní nezkazíte. Místnost Vám rozjasní a výborně se kombinuje s jinými barvami. 
Ubrusy v bílé barvě jsou tedy skvělou volbou na jídelní stoly v domácnostech, restauracích a také pro svatební, narozeninovou či obdobnou sváteční tabuli. Je už pak na Vás, zda dáváte přednost ubrusům z bílého bavlněného plátna či damašku nebo z důvodu funkčnosti preferujete teflonové ubrusy.

Bílé bavlněné ubrusy

Ubrusy z bílého bavlněného plátna jsou velmi rozšířené. Jde o klasiku mezi ubrusy. Jsou ušité ze 100% bavlny, které se pak již liší pouze gramáží. Setkat se můžete většinou s gramážemi od 120g/m2 do 190g/m2. Čím vyšší gramáž je, tím je ubrus pevnější. V našem e-shopu goldea.cz můžete zakoupit bílý bavlněný ubrus na hranatý, kulatý i oválný ubrus.

bílý bavlněný ubrus na kulatý stůl
Více rozměrů
bílý bavlněný ubrus na oválný stůl
Více rozměrů

 

Bílé ubrusy s teflonovou úpravou

V případě, že sháníte bílý ubrus, který nepropustí rozlitou tekutinu, Vaše volba bude směřovat k ubrusům s teflonovou úpravou. Jedná se o tenkou vrstvu teflonu, která je vodoodpudivá. Rozlitou tekutinu stačí ze stolu pouze setřít a ubrus zůstává čistý. Díky této vlastnosti jsou bílé teflonové ubrusy čím dál více žádanější a to jak v domácnostech, tak také v restauračních zařízeních. 

bílý teflonový ubrus na kulatý stůl
Více rozměrů
bílý teflonový ubrus na oválný stůl
Více rozměrů

 

Bílé damaškové ubrusy

Damašek je velmi oblíbeným materiálem při výrobě bytového textilu do hotelů. Kromě ubrusů se z něj šijí například povlečení a prostěradla. Damaškové ubrusy ve srovnání s klasickými bílými bavlněnými ubrusy působí na první pohled luxusnějším dojmem a to hlavně díky lesklému vzhledu

bílý damaškový ubrus na hranaté stoly
Více rozměrů
bílý damaškový ubrus na kulatý stůl
Více rozměrů
bílý damaškový ubrus na oválný stůl
Více rozměrů

 

Máte hezký masivní stůl? Místo ubrusu si stůl vyzdobte běhounem nebo prostírkami

Máte kvalitní masivní stůl a nechcete jej schovávat pod ubrus? Doporučujeme Vám stůl ozdobit běhounem nebo prostírkami. V naší nabídce naleznete jak dekorační vzorované běhouny a prostírky, tak i jednobarevné v bílé barvě.

 

Potřebujete ušít bílý ubrus na míru?

Pokud jste v naší nabídce ubrusů nenašli Vámi požadovaný rozměr nebo Vás zaujala látka, ze které nenabízíme hotový ubrus, vytvořte poptávku na ušití ubrusu a my Vám následně zašleme cenovou nabídku na ušití ubrusu. V případě většího odběru bílých ubrusů Vám rádi poskytneme množstevní slevy.