Nepropustná prostěradla - froté

Sháníte-li napínací prostěradlo, které bude nepromokavé a nepropustí tekutinu do matrace, jste v této kategorii nepropustných prostěradel správně. Jde o speciální typ prostěradla, které díky spodní nepromokavé polyuretanové (PU) vrstvě zabrání průniku tekutin a dalších nečistot do matrace. Vrchní vrstva prostěradla je příjemná na dotyk, je vyrobená ze 100% bavlny v úpravě froté

Námi nabízená nepropustná prostěradla mají vynikající vlastnosti. I přes nepromokavou vrstvu jsou prodyšná a spolu s antibakteriální úpravou zajistí dokonalou hygienu lůžka. Spodní vrstva prostěradla na matraci neklouže ani nešustí, tudíž ani nepoznáte, že se jedná o speciální nepromokavé prostěradlo. Díky všité napínací gumě prostěradlo dokonale obepne matraci až do výšky cca 20 cm.

Nepromokavá prostěradla nabízíme v rozměru 90x200 (jednolůžko), 180x200 (dvoulůžko), ale také v rozměrech 60x120 a 70x140 cm do dětské postýlky. V případě, že sháníte pouze nepromokavou plachtu, doporučujeme Vám zakoupit chránič matrace.

Celkem 10 položek

Využití nepropustných a nepromokavých prostěradel

Nepropustná prostěradla jsou skvělým pomocníkem v mnoha situacích. V dětské postýlce zabrání úniku moči do matrace. 

U větších dětí zaše ochrání matraci před vylitou tekutinou. Malí rošťáci si mohou vzít svou oblíbenou svačinu nebo hračky do postele. V případě nečekané nehody nebo rozlitého pití jen vyměníte jedno prostěradlo za druhé. Je to snadné a rychlé řešení. 

Nepropustné prostěradlo oceníte i jako dospělí. Díky němu vám matrace vydrží v té nejlepší kondici po dlouhé roky. 

Velkým pomocníkem je nepropustné prostěradlo také u seniorů

Najdete ho všude, kde je matrace často zatěžovaná a je třeba ji chránit před poškozením. V nemocnicích, domovech pro seniory, domácnostech. Nepropustné prostěradlo je neocenitelným doplňkem každé postele. 

Jaký je rozdíl mezi nepropustným prostěradlem a chráničem matrace?

V naší nabídce najdete nepropustná prostěradla a chrániče matrace. Jaký je mezi nimi rozdíl? Špinavé nebo mokré nepropustné prostěradlo stačí při znečištění vyměnit. Chránič i matrace pod ním zůstanou čisté. Chránič matrace je také nepropustný. Navíc brání mechanickému poškozením a rychlému opotřebení matrace. Avšak v případě vylití tekutiny se ušpiní jak prostěradlo, tak samotný chránič. V takovém případě je nutné vyměnit oba kusy - chránič i prostěradlo. Více jsme se rozdílům mezi nimi věnovali v článku Prostěradlo, nepropustné prostěradlo a chránič matrace: jaký je mezi nimi rozdíl?.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
6337 výdejních míst po celém Česku