Nepropustná prostěradla - froté

Při údržbě postele platí, že zatímco ložní povlečení či prostěradla snadno vyměníte a operete, čištění a hygienická údržba matrací už tak snadná není. Proto je důležité matraci ochránit před protečením například využitím speciálních nepropustných prostěradel.

Ať už jde o dětskou postýlku nebo potřebujete vyřešit zdravotní indispozici dospělé osoby, zapomeňte na všechny gumové podložky, igelity a další pomůcky, které mohou způsobit opruzeniny a výrazně snižují spánkový komfort. Moderním a zdravotně nezávadným řešením je nepropustné prostěradlo, které brání průniku tekutin a dalších nečistot do matrace díky ochranné polyuretanové vrstvě na rubu prostěradla, zatímco na povrchu je příjemná, savá bavlna v úpravě froté.

Naše nepropustná prostěradla jsou prodyšná, díky antibakteriální úpravě udržují postel v hygienické čistotě. Prostěradlo na matraci neklouže ani nešustí a díky elastickému materiálu a napínací gumě po obvodu prostěradla dokonale drží na matraci až do výšky 20 cm. Jde o také o diskrétní řešení, prostěradlo se speciální nepropustnou úpravou na první pohled od běžného prostěradla nerozeznáte.

Froté prostěradla s nepropustnou úpravou nabízíme v rozměrech pro dětské postýlky 60x120 a 70x140 cm a dále v rozměrech pro jednolůžko 90x200 cm a 180x200 cm pro dvoulůžko. Nabízíme také možnost zakoupit chránič matrace.

Celkem 15 položek

Využití nepropustných a nepromokavých prostěradel

Nepropustná prostěradla jsou skvělým pomocníkem v mnoha situacích. V dětské postýlce zabrání úniku moči do matrace. 

U větších dětí zaše ochrání matraci před vylitou tekutinou. Malí rošťáci si mohou vzít svou oblíbenou svačinu nebo hračky do postele. V případě nečekané nehody nebo rozlitého pití jen vyměníte jedno prostěradlo za druhé. Je to snadné a rychlé řešení. 

Nepropustné prostěradlo oceníte i jako dospělí. Díky němu vám matrace vydrží v té nejlepší kondici po dlouhé roky. 

Velkým pomocníkem je nepropustné prostěradlo také u seniorů

Najdete ho všude, kde je matrace často zatěžovaná a je třeba ji chránit před poškozením. V nemocnicích, domovech pro seniory, domácnostech. Nepropustné prostěradlo je neocenitelným doplňkem každé postele. 

Jaký je rozdíl mezi nepropustným prostěradlem a chráničem matrace?

V naší nabídce najdete nepropustná prostěradla a chrániče matrace. Jaký je mezi nimi rozdíl? Špinavé nebo mokré nepropustné prostěradlo stačí při znečištění vyměnit. Chránič i matrace pod ním zůstanou čisté. Chránič matrace je také nepropustný. Navíc brání mechanickému poškozením a rychlému opotřebení matrace. Avšak v případě vylití tekutiny se ušpiní jak prostěradlo, tak samotný chránič. V takovém případě je nutné vyměnit oba kusy - chránič i prostěradlo. Více jsme se rozdílům mezi nimi věnovali v článku Prostěradlo, nepropustné prostěradlo a chránič matrace: jaký je mezi nimi rozdíl?.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
9379 výdejních míst po celém Česku