Napsali o nás

CzechCrunch.cz: Dokonalý recept na recesi. Povlečení s českým potiskem e-shopu letos zachránilo byznys

Datum: 10. prosinec 2023
Goldea prodává povlečení vyrobené v Česku. A tak se firma rozhodla před Vánocemi nabídnout výrobky, které budou mít i české nápisy.

Zobrazit celý článek na CzechCrunch.cz


MediaGuru.cz: Goldea: Sázka na textil s českými texty se vyplácí

Datum: 27. říjen 2023
Výrobce bytového textilu Goldea vsadil na potisky v češtině a sklízí úspěch.

Zobrazit celý článek na MediaGuru.cz


Panteri.cz: Goldea se stala novým generálním partnerem

Datum: 28. srpen 2023
Otrokovičtí Panteři mají nového generálního partnera. Stala se jím Goldea, česká značka v odvětví bytového textilu a designu.

Zobrazit celý článek na panteri.cz


ekonom.cz: Na vlně podnikání s Michalem Kempou o tom, že i prodejem textilu se dá v Česku slušně uživit

Datum: 15. červen 2023
Ještě před pár lety Michal Kempa neznal rozdíl mezi závěsem a záclonou, přesto se s kamarádem Ondřejem Bočkem pustil do prodeje bytového textilu. Původně oba od dosažení plnoletosti provozovali webové studio Mionet zabývající se vývojem webových stránek a e-shopů, pak se ale rozhodli zcela změnit směr podnikání. „Lidé nám na začátku nevěřili, říkali, jak chceme prodávat ručníky a utěrky, vždyť tomu vůbec nerozumíme“, vzpomíná Kempa. Nakonec se ale jejich krok ukázal jako správný. Nyní e-shop Goldea.cz ročně generuje tržby v desítkách milionů korun a neustále roste. „I v této době, kdy e-commerce zažívá určitý pokles, tak my máme rekordní roky,“ říká Kempa, jehož Goldea působí kromě Česka také na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Polsku.

Zobrazit celý článek na podcasty.ekonom.cz


Forbes.cz: Zlaté české šičky. Výrobce textilu Goldea má za sebou rekordní rok

Datum: 12. červen 2023
Zlínský výrobce bytového textilu má za sebou dosavadní nejúspěšnější rok. Společnost Goldea, za níž stojí lokální podnikatelé Michal Kempa a Ondřej Boček, vloni utržila bezmála 144 milionů korun.

Zobrazit celý článek na forbes.cz


iDNES.cz: Pomáhali s e-shopy jiným, pak založili vlastní. Firma se úspěšně rozjela

Datum: 12. říjen 2022
Michal Kempa a Ondřej Boček se věnovali vývoji webových stránek a tvorbě e-shopů. Před šesti lety se rozhodli spustit svůj vlastní online byznys s bytovým textilem. A daří se jim, loni dosáhli obratu 120 milionů a expandovali i do zahraničí. O příběhu firmy Goldea jsme si povídali s jedním z jejich majitelů, Michalem Kempou.

Zobrazit celý článek na idnes.cz


Patriotmagazin.cz: Pracuje na nás až sto švadlen denně po celém Česku a Slovensku

Datum: 3. října 2022
Mladí kluci Michal Kempa a Ondřej Boček opustili před několika lety dobře zavedené webové studio ve Zlíně a v pětadvaceti letech se rozhodli začít podnikat v bytovém textilu. V Napajedlech založili společný e-shop Goldea.cz, který dnes patří mezi top hráče na českém trhu.

Zobrazit celý článek na zl.patriotmagazin.cz


euro.cz: Neznali jsme rozdíl mezi závěsem a záclonou, říká spoluzakladatel Goldea.cz. Teď jim bytový textil generuje 160milionové tržby

Datum: 15. září 2022
Když se Michal Kempa se svým známým Ondřejem Bočkem pouštěl do prvního vlastního projektu, netušil, že se jednou bude živit prodejem bytového textilu. Nyní jejich e-shop Goldea.cz ročně generuje tržby v řádu desítek milionů korun. I přes ekonomickou krizi v posledních měsících zaznamenávají 50procentní meziroční růst. Koncem roku navíc očekávají rekordní prodej. Za úspěchem firmy vidí Kempa hlavně originalitu a osobitý přístup k zákazníkům. Ty chce v první řadě inspirovat. Kromě Česka a Slovenska e-shop momentálně působí ještě v Maďarsku a Rumunsku. Tento pátek míří také na polský trh.

Zobrazit celý článek na euro.cz

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč