Vánoční ubrusy

K vánocům neodmyslitelně patří slavnostně prostřený stůl, který se neobejde bez ubrusu ve vánočních barvách nebo s vánočními motivy. Proto jsme pro Vás připravili jedinečnou nabídku vánočních ubrusů a to na hranaté, kulaté nebo na oválné stoly. Nabízíme ubrusy s tradičními symboly vánoc jako jsou vločky, hvězdičky, stromečky, sobi nebo zasněžené chaloupky, ale také luxusní vánoční ubrusy se stříbrnými nebo zlatými třpytkami. 

Vánoční ubrusy jsou ušité z bavlněného plátna nebo ze španělské dekorační látky Loneta. Ubrusy z naší nabídky jsou kvalitními českými výrobky s originálními moderními motivy, které zakoupíte pouze v našem internetovém obchodě. Ubrusy nabízíme v mnoha rozměrech, pokud Vám ale požadovaný rozměr schází, u většiny vánočních ubrusů si můžete zadat vlastní rozměr, ve kterém pro Vás ubrus ušijeme.

K vánočním ubrusům doporučujeme přikoupit také vánoční prostírání a vánoční běhouny na stůl.

Filtrujte zboží dle parametrů
Celkem 144 položek

Jak si vybrat vhodný typ vánočního ubrusu

Mezi nejběžnější velikosti ubrusů patří ty, které zakrývají celý stůl a lehce přesahují přes okraje. Vybírat můžete ale také mezi běhouny a naprony. Běhoun je úzký a zakrývá pouze část stolu. Napron je čtvercový a mívá rozměry 80x80 cm nebo 100x100 cm.

Jak si vybrat velikost vánočního ubrusu

Vánoční ubrusy nabízíme v mnoha tvarech a rozměrech. Vybírat můžete z kulatých, čtvercových, obdélníkových a oválných ubrusů. Seženete u nás také běhouny a prostírání. 

Ubrusy v obchodech mívají uvedený rozměr ubrusu a nikoliv rozměr stolu. Proč? Každý z nás má jiný vkus a preferuje jinak dlouhý přesah látky. Některé ubrusy mohou sahat jen k hraně stolu, jiné spadají až na zem. Jaký si vyberete, záleží pouze na vás. My obecně doporučujeme přesah 15 až 20 cm. Kratší látka nevypadá dobře a delší vám může překážet v sezení. Myslete také na to, že přesah ubrusu musí být stejný po celém obvodu stolu. To znamená z každé jeho strany. Požadovaný přesah do výsledného rozměru ubrusu připočítejte dvakrát. Uveďme si příklad. Pokud máte rozměr stolu 150x80 cm a požadujete přesah 15 cm, rozměr ubrusu musí být 165x95 cm. Důkladně jsme se tomu věnovali v článku 3 tipy, jak vybrat správný rozměr ubrusu.

Ubrusy s vánočními motivy nebo jednobarevné ubrusy 

V naší nabídce najdete krásné ubrusy s vánočními motivy. Vyberte si například sobíky, hvězdičky, kostky nebo třpytky. Pokud dáváte přednost jednoduchosti, zvolte jednobarevný ubrus ve vánočních barvách. Patří mezi ně červená, zelená, bílá, stříbrná nebo zlatá. Jednobarevný ubrus můžete doplnit o běhoun nebo prostírání ve vánočním motivu. 

Ozdobte si domácnost vánočními motivy

Pokud vás baví zdobit domácnost, o Vánocích se vyřádíte. S ubrusem slaďte také prostírání, polštářky, povlečení nebo závěsy. Kreativitě se meze nekladou. Veškerý domácí textil zakoupíte na našem e-shopu nebo si ho ušijte z našich vánočních látek podle vašich představ. 


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
9014 výdejních míst po celém Česku