Přikrývky z dutého vlákna

V naší nabídce najdete české přikrývky s výplní z jemného a hřejivého dutého vlákna. Jsou charakteristické svou jemností a nadýchaností. Navíc se perfektně hodí pro alergiky a astmatiky. Potahy mají certifikát OEKO-Tex Standard 100. Ten vám zaručí, že jsou vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

Každá přikrývka se liší svou hmotností a hřejivostí. Vybírejte je podle druhu, rozměru a podle ročního období. Přikrývky nabízíme v běžných rozměrech 140x200 cm, 140x220 cm a 200x240 cm. Doporučujeme vám ke každé přikrývce přikoupit také kvalitní polštář. Polštáře nabízíme ve stejných kolekcích jako přikrývky.

Celkem 14 položek

České přikrývky z dutého vlákna 

Všechny naše přikrývky jsou vyrobené z dutého vlákna a pochází od českého výrobce. Proč je pro váš spánek duté vlákno to nejlepší? Tento materiál se v přikrývce nachází ve formě bílých kuliček o průměru 3 až 5 mm. A má výborné vlastnosti. Polyesterové (PES) kuličky se ani po vyprání neshlukují a přikrývka drží tvar po dlouhá léta. Navíc je stále krásně nadýchaná. Duté vlákno je také skvělým materiálem pro alergiky. Nedráždí a výrazně omezuje výskyt všech typů alergenů.

Jak vybrat rozměr přikrývky

Při nákupu ložního prádla je základním parametrem rozměr. Nejčastěji se setkáte s velikostí 135 × 200 cm. Právě tato velikost odpovídá klasickému jednolůžku. V případě potřeby nabízíme i prodlouženou verzi v rozměrech 140 × 220 cm.

Jak vybrat typ přikrývky podle ročního období

Svěží a nadýchaná přikrývka láká k dlouhému lenošení. Jak si správně vyberete tu pravou pro vás? Před nákupem přikrývky si rozmyslete, zda ji budete používat celoročně nebo více oceníte zimní a letní variantu.

1) Celoroční přikrývky 

Nejžádanějším typem přikrývek jsou univerzální celoroční přikrývky. Deky o rozměru 140 × 200 cm mají hmotnost okolo 1000 až 1200 g. Pokud nespíte v příliš chladné místnosti, celoroční přikrývka pro vás bude plně dostačující.

2) Letní přikrývky 

Tyto přikrývky mají hmotnost výplně okolo 500 g jsou určené pro teplé letní noci. Letní přikrývky jsou tenké a velice lehké. Jemně vás zahřejí, jsou prodyšné a pod dekou se nezpotíte.

3) Zimní přikrývky 

Spíte v chladné místnosti a máte rádi teplo? Pak vám doporučujeme zakoupit zimní přikrývku. Tento typ přikrývky je nejtěžší, její gramáž je přibližně 1500 g. Můžete si být jistí, že vás zahřeje i v té nejchladnější noci.

4) Antialergenní vyvařovací přikrývky pro všechna roční období

Vyvařovací přikrývky můžete prát do 95°C a sušit do 120°C. Při praní na vysokou teplotu se ničí mikroorganismy. Lůžko je maximálně čisté a vhodné i pro alergiky. Výplň vyvařovacích přikrývek je ze značkového dutého vlákna od irské firmy Wellman. Potah přikrývky je prošívaný a ušitý z kvalitní směsové tkaniny s mezinárodním osvědčením OEKO-TEX Standard 100.

 

Více informací o druzích přikrývek a jak je vybrat najdete v článku Přikrývky a polštáře - jaké typy nabízíme a čím se od sebe liší?


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
9030 výdejních míst po celém Česku