Froté prostěradla

Froté patří mezi nejoblíbenější materiál pro výrobu prostěradel. Froté prostěradla příjemně hřejí a jsou pružná. Využijete je během celého roku, ale více se hodí do chladnějších nocí. V naší nabídce najdete froté prostěradla mnoha barev a rozměrů. Mají vysokou gramáž 195g/m2, která vám zajistí dlouhou životnost a pevnost materiálu.

Vrchní část neboli vrchní smyčka prostěradla je ze 100% bavlny. Spodní část je vyrobena z 80% bavlny a 20% polyesteru. Prostěradlo je díky použitému materiálu a všitým gumičkám v tunýlku pružné a perfektně obepíná matraci. Tento typ froté prostěradel se nejvíce hodí pro matrace do výšky 20 cm. Jistě vás potěší, že froté prostěradla nemusíte žehlit.

Mezi nejžádanější rozměry froté prostěradel patří 90x200 cm, 140x200 cm a 180x200 cm. Seženete u nás ale i atypické rozměry. Ve variantě froté nabízíme také froté prostěradla do postýlky.

Froté prostěradla jsou kvalitním českým výrobkem. Vaše spokojenost je pro nás prioritou, proto klademe velký důraz na kvalitu materiálů a šití.

Celkem 26 položek

Jak si vybrat kvalitní froté prostěradlo?

Kvalitní froté prostěradla poznáte na první dotek. Látka je příjemná, pevná a neprosvítá. Při výběru froté prostěradla se zajímejte o jejich gramáž. Tato hodnota se uvádí v gramech na metr čtvereční. Naše froté prostěradla mají gramáž 195g/m2 a to znamená jediné: můžete se těšit na dlouhou životnost a pevnost látky.

Kvalitní prostěradlo je dražší, ale investice do něj se vám vyplatí. Levné froté prostěradlo se po pár vypráních vytahá, ztratí svou barevnost a začne žmolkovat. V konečném důsledku utratíte více peněz, protože si budete muset prostěradlo častěji kupovat nové.

Výhody froté prostěradel

Froté prostěradla oceníte především v chladnějších měsících. Krásně vás zahřejí a udrží vás celou noc příjemně v teple. Pro dokonalý požitek ze spánku vám doporučujeme pořídit hřejivé povlečení. Mezi oblíbené materiály patří flanel nebo mikroplyš. Nezapomeňte také na zimní přikrývku. Ty naše jsou vyplněné značkovým konjugovaným dutým vláknem od irské firmy Wellman. Pod nimi vám studené nohy opravdu nehrozí.

Jak vybrat rozměr froté prostěradla

Správná velikost prostěradla je důležitá. Látka pevně obepne matraci, nekrabatí se ani nikde nepřesahuje. Nejste si jistí rozměry matrace? Před nákupem si ji přeměřte. Důležitá je její šířka, výška a délka. Běžná výška matrace je kolem 20 cm. Vysoké matrace mají 40 cm a vyžadují speciální typ prostěradel. Mezi nejžádanější rozměry froté prostěradel patří 90x200 cm, 140x200 cm a 180x200 cm.

 


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
9349 výdejních míst po celém Česku