Záclony od českého výrobce

Kvalitní české záclony jsou designovým doplňkem každého interiéru. U nás seženete záclony s výškou od 30 cm do 330 cm. Šířku si zvolíte dle vašich potřeb a rozměrů okna, do kterého záclonu kupujete.

Při koupi záclon máte dvě možnosti. Vyberte si záclony v metráži nebo si je nechte zhotovit na míru. V našem konfigurátoru, který naleznete v detailu produktu, jednoduše vyberte šířku a výšku záclony. Pokud chcete mít záclony nařasené, zvolte v detailu produktu 1,5násobek požadované šířky záclony. Záclony na míru vám obšijeme my a pokud chcete, přidáme i řasící stuhu. Záclony v metráži prodáváme bez obšití. Buď si ji obroubíte sami nebo je necháte tak, jak jsou. V každém případě budou vypadat skvěle.

Ať už se vám líbí moderní hladké záclony bez vzoru nebo klasické žakárové záclony s motivy, u nás si vždy vyberete. Nabízíme také voály, organzy a krátké záclony pro vitrážové tyčky.
 

Celkem 43 položek

Záclony do kuchyně, obýváku, ložnice i na chalupu 

Nabízíme širokou kolekci žakárových záclon, které se budou krásně vyjímat v každém interiéru. Ať už sháníte záclony do moderního bytu, na chalupu nebo do balkonových dveří, u nás si vždy vyberete. 

Záclony do moderních interiérů

Do moderního bytu se nejvíce hodí hladké žakárové záclony bez vzoru. Ty totiž působí minimalistickým a luxusním dojmem.

Žakárové záclony do kuchyně

V kuchyni oceníte především krátké záclony, které většinou končí v horní polovině okna. Správně vybrané záclony ozdobí prostor, ale nebudou vám překážet při vaření. V kuchyni vypadají pěkně jemné vzory i výrazné květiny. 

Žakárové záclony do obývacího pokoje

Obývací pokoj si můžete ozdobit dlouhými a výraznými záclonami. Mohou sahat k topení nebo až na zem. Pro moderní interiér zvolte jednoduché vzory. Rustikální místnost ozvláštněte jemnými motivy, výšivkami nebo květinami. 

Záclony do dětského pokoje

Hledáte kvalitního záclony do dětského pokoje, které vašemu dítku dopřejí soukromí? V naší nabídce si nějaký kousek zaručeně oblíbí i vaše ratolest. 

Široká nabídka záclon v mnoha výškách 

U nás seženete záclony ve všech standardních rozměrech. Vitrážové záclony vybírejte z výšek od 30 cm do 100 cm. Běžné záclony koupíte ve výškách s odstupy přibližně 10 cm. Jedná se o rozměry od 90 cm do 330 cm. Nevybrali jste si vhodný rozměr? Nevadí. Napište nám vaši představu a my vám připravíme záclony na míru.

Jak zjistit správnou výšku, šířku a vzor záclony?

Než se pustíte do nákupu záclon, okno si nejdříve pořádně změřte. Podívejte se, co určuje výška, šířka a styl vzoru záclony: 

Výška záclony určuje, kam až záclona bude dosahovat. Můžete si vybrat krátkou, nad topení nebo až na zem. Je to na vás.  Šířka záclony určuje její šířku. Záclona by měla přesahovat po stranách přes rám okna. Nezapomínejte ani na řasení. Pokud má vaše okno šířku 1 metr, pro nařasenou záclonu zakupte 1,5 metru záclony.  Styl vzoru je důležité vybírat podle interiéru a vašeho vkusu. Také si dejte pozor, aby vzor po zavěšení záclony nebyl otočený o 180 stupňů. 

Jak správně prát záclony?

Žakárové záclony perte ideálně ručně, nebo v pračce na teplotou 30°C se speciálním programem pro jemné prádlo. Po vyprání nechte žakárové záclony usušit na čerstvém vzduchu a nežehlete. Aby vaše žakárové záclony neměly po pár letech vybledlou nebo zažloutlou barvu, pečlivě se o ně starejte. Jak na to vám radíme v článku Jak správně prát záclony a závěsy, aby byly zářivě bílé?
 


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
9030 výdejních míst po celém Česku