Damašková prostěradla

Damašek je luxusní materiál, který se vyznačuje svou hebkostí, jemností a tvarovou i barevnou stálostí. Možná ho znáte z hotelových pokojů. Právě hotely a penziony používají damaškové prostěradla a povlečení nejčastěji. Perfektně se ale hodí i do domácností. 
Damašková prostěradla nabízíme jako klasické prostěradlo bez napínací gumy nebo jako prostěradlo s napínací gumou.

Damašková prostěradla jsou určena pro matrace do výšky 20 cm. Pokud potřebujete jiné rozměry, rádi vám ušijeme prostěradlo na míru dle vašich představ. Damašková prostěradla jsou vhodná pro celoroční použití.

Naše damašková prostěradla pochází od českého výrobce. Zaručujeme vám kvalitní a precizní zpracování, zdravotní nezávadnost a dlouhou životnost.

Filtrujte zboží dle parametrů
Celkem 2 položky

Jak změřit matraci pro damaškové prostěradlo?

Před nákupem prostěradla si nejdříve pečlivě změřte matraci. Jak na to? Je to snadné. Krejčovským metrem změřte její šířku, délku a také výšku. Pokud potřebujete damaškové prostěradlo v jiném rozměru než máme v nabídce, rádi vám ho ušijeme na míru dle vašich představ. Damaškové látky nabízíme ve dvou šířích, a to 140 cm a 285 cm. Díky tomu jsme schopni vyhotovit prostěradlo na různě velké a vysoké matrace.

Vybrali a zodpověděli jsme nejčastější otázky, na které se při nákupu prostěradel ptáte.

Jaký typ damaškového prostěradla vybrat? 

V naší nabídce najdete dva typy prostěradel. S napínací gumou a bez ní. Jaký je mezi nimi rozdíl? 

Prostěradlo s napínací gumou pevně obepne matraci a drží na místě. Neshrnuje se a nekrabatí. Je ovšem důležité vybrat správný rozměr a to především na výšku. 

Prostěradlo bez napínací gumy je stará dobrá klasika známá také jako plachta. Stačí, když ho přehodíte přes matraci. Rohy můžete nechat volně nebo na nich uvázat uzle. 

Jak se starat o damaškové prostěradlo 

Damašek je 100% bavlněná tkanina a proto je velmi snadný na údržbu. Můžete ho prát až na 95°C, vyvářet, bělit a také sušit v sušičce. Vždy byste měli prát prostěradla odděleně podle barev. Jestli použijete prací prášek nebo gel je na vás.

 


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
9343 výdejních míst po celém Česku