Co znamená označení Oeko-Tex® Standard 100 a proč byste ho měli vyžadovat?

Oeko-Tex® Standard 100 je jedním z nejznámějších označení na světě. Používá se pro textilie testované na přítomnost škodlivin. Pokud toto označení najdete na štítku vašeho oblečení nebo domácího textilu, můžete si být jisti, že při jejich výrobě nebyly použity žádné chemické látky.

Význam Oeko-Tex® Standard 100

Má textilní výrobek štítek Oeko-Tex® Standard 100? Výborně. Znamená to, že každá jeho součást byla testována na přítomnost škodlivých látek. Výrobek je díky tomu bezpečný pro lidské zdraví. Testy provádí nezávislé partnerské instituty Oeko-Tex® Standard 100 na základě rozsáhlého katalogu kritérií. Při testu berou v úvahu řadu látek, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. V mnoha případech dokonce mezní hodnoty pro Oeko-Tex® Standard 100 přesahují národní i mezinárodní požadavky.

Dětské bavlněné povlečení do postýlky - vzor 489 oranžová jungle

 

Naše dětské povlečení splňuje certifikaci o nezávadnosti látky Oeko-Tex® Standard 100, třídy 1

 

Certifikát Oeko-Tex® Standard 100

Katalog kritérií pro Oeko-Tex® Standard 100 je aktualizován alespoň jednou ročně. Pravidelně je také rozšiřován o nové vědecké poznatky nebo zákonné požadavky. Certifikát se výrobcům vydává na jeden rok. Jako zákazník díky tomu máte jistotu, že značka nemůže polevit v dodržování přísných požadavků.

 

Třídy produktů Oeko-Tex® Standard 100

Oeko-Tex® Standard 100 rozlišuje čtyři třídy produktů. Liší se podle účelu použití a také v požadavcích na kvalitu.

Třída 1: Tato třída produktů zahrnuje výrobky pro kojence a musí splňovat ty nejpřísnější požadavky.

Třída 2: Tato třída produktů zahrnuje produkty, které přichází do styku s pokožkou. Patří sem například oblečení, spodní prádlo, povlečení nebo matrace.

Třída 3: Tato třída produktů zahrnuje výrobky, které nepřichází do kontaktu s pokožkou. Jsou to například bundy, vesty nebo opasky.

Třída 4: Tato třída produktů zahrnuje dekorační textil a interiérové doplňky. Sem patří například ubrusy, záclony nebo čalounické látky.

 

Goldea a Oeko-Tex® Standard 100

My si na kvalitě našich látek zakládáme. Všechny naše produkty jsou proto vyrobené s ohledem na životní prostředí a vaše zdraví.

 

Splňujeme přísné požadavky na kvalitu dětského textilu

Náš dětský textil splňuje ty nejpřísnější požadavky na kvalitu. Spadá tedy do první třídy, která zahrnuje výrobky pro kojence. Při výrobě těchto látek nebyla použita žádná chemická barviva a všechny látky se pyšní certifikátem Oeko-Tex® Standard 100. Díky němu jsou použité materiály vhodné i pro citlivou pokožku miminek.

 
Novinka
5 rozměrů
Dětské bavlněné povlečení do postýlky - vzor 501 šedí oslíci Dětské bavlněné povlečení do postýlky - vzor 501 šedí oslíci
 
7 rozměrů
Dětský bavlněný závěs - vzor noční obloha Dětský bavlněný závěs - vzor noční obloha
Dětský bavlněný závěs - vzor noční obloha
Ušijeme pro vás
657 Kč od 499 Kč (-24%)

 

Naše ložní prádlo je vhodné pro alergiky a astmatiky

Certifikát Oeko-Tex® Standard 100 najdete také u ložního prádla. Prostěradla, povlečení, přikrývky a polštáře se pyšní přísným certifikátem, který vám zajistí kvalitní spánek. Jsou také vhodné pro alergiky a astmatiky.

 
Novinka
Bavlněné napínací prostěradlo - HOŘČICOVÉ Bavlněné napínací prostěradlo - HOŘČICOVÉ
Bavlněné napínací prostěradlo - HOŘČICOVÉ
Ušijeme pro vás
429 Kč 379 Kč (-12%)

 

Veškerý domácí textil má certifikát Oeko-Tex® Standard 100

Z látek, které získaly certifikát Oeko-Tex® Standard 100 šijeme dekorativní a bytový textil. Zdraví bezpečné nejsou jen látky, ale také další komponenty, ze kterých je výrobek ušitý. Patří mezi ně nitě, podšívky, knoflíky, zipy nebo třeba nýty.

 
Novinka
9 rozměrů
Dekorační povlak na polštář VINTAGE - vzor mozaika s tyrkysovou
 
Novinka
9 rozměrů
Dekorační povlak na polštář VINTAGE - vzor designová kolečka se zlatou
 
9 rozměrů
Dekorační povlak na polštář LONETA - levandulový
Dekorační povlak na polštář LONETA - levandulový
Ušijeme pro vás
239 Kč od 149 Kč (-38%)

 

Na našem e-shopu si vyberte kvalitní látky, ze kterých ušijete krásné doplňky do domácnosti. Nebo šití nechte na nás, naše švadlenky se o vše postarají.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
4278 výdejních míst po celém Česku