Jak správně pečovat o plážové osušky?

Léto, to je slunce, koupání a opalování. Velká plážová osuška rozložená na písku, na lehátku u bazénu nebo na trávě ve stínu je vaším nejlepším kamarádem. Osuší, zahřeje, chrání vás v každé situaci, i když se z nebe spustí letní déšť. Zkuste osuškám jejich péči oplatit správnou údržbou, aby vydržely měkké, příjemné a bez poskvrnky co nejdéle.

Plážové osušky žijí jiným, rušnějším a pestřejším životem než ručníky v koupelně. Musí čelit jemnému písku, slané vodě, chlorované vodě, zelené trávě, krémům na opalování a krémům po opalování. Občas se na nich svačí, někdy do nich zabalíme mokré plavky. Když den skončí, nezapomeňme plážovým osuškám věnovat patřičnou péči. Jak na to?

  1. Před prvním použitím osušky vyperte, i když jsou kvalitní a stálobarevné.
  2. Nepoužívejte aviváž. Sušte je na vzduchu a nežehlete je.
  3. Po použití nechejte osušky proschnout na větraném místě, nikdy je nenechávejte mokré v tašce nebo na zemi.
  4. Před pověšením je pořádně vytřepejte. Je důležité odstranit z vláken nečistoty, písek, zeminu.
  5. Po uschnutí protřepejte znovu, protože mokrý písek vytřepat nejde. Písek by mohl ucpat filtr v pračce a způsobit i další poruchy.
  6. Plážové osušky nemusíte a často ani nemůžete prát každý den, kdy je používáte. Proto je jejich protřepání a usušení tak důležité.
  7. Perte osušky samostatně v dostatečném množství vody a s malým množstvím prášku.
  8. Abyste uchovali vysokou savost materiálu, přidejte do máchacího cyklu šálek bílého octa. Budou čisté, svěží a jemné na dotek.
  9. Nesušte je v sušičce, zvláště pokud se vám nepodařilo odstranit skvrny. Zapekly by se do vláken.

Odstraňování skvrn z plážových osušek

Nejčastějšími skvrnami na plážových osuškách jsou fleky od opalovacích krémů a olejů. Na pláži můžete flek ihned posypat pískem, který absorbuje olej. Nechejte flek zaschnout a pak ho odstraňte mýdlem, speciálním prostředkem na skvrny a vyperte v pračce. Dejte si pozor na tzv. tvrdou vodu, která reaguje na chemikálie v opalovacích krémech a vytváří tmavě hnědé nebo rezavé skvrny. Použijte při praní změkčovač vody, vyhněte se chlorovým bělidlům, které by problém ještě zhoršily.

Péče o plážové osušky může prodloužit dobu, po kterou s nimi budete trávit prosluněné letní dny bok po boku. Čím kvalitnější osušku si pořídíte a čím lépe se o ni budete starat, tím déle vaše společné zážitky potrvají.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
9349 výdejních míst po celém Česku