Publikováno dne 26.5.2022

Svatební přípravy krok za krokem

Plánování svatebního dne zní jako největší zábava pod sluncem. Ovšem jen do chvíle, kdy s přípravami skutečně začnete. Když nemáte přesný plán a nevíte, jak postupovat, může se sen o nejkrásnějším dni vašeho života velmi brzo rozplynout. Ale nebojte se! Máme pro vás několik osvědčených rad a tipů, jak vše zvládnout a na nic nezapomenout.

Pokud jste čerstvě zasnoubeni, dejte si čas

Chlubte se prstýnkem, spřádejte plány o budoucnosti a nalaďte se jeden na druhého. Harmonii a ochotu hledat kompromisy budete při plánování svatby potřebovat nejvíce.

Pak si hned na začátku pořiďte skvělou pomůcku zvanou svatební plánovač, který vás provede svatebními přípravami krok za krokem. Může být digitální i tištěný, na formě nezáleží. Na obsahu, zejména termínech, ano.

Uvědomte si, že svatba zahrnuje obřad s prstýnky a nějaké pohoštění. Všechno ostatní je už volitelné a záleží jen na vás. Zejména tedy na výši vašeho rozpočtu. Doporučujeme si hned na začátku říct, jakou svatbu chcete mít, kde se bude konat a pro kolik hostů. A pak zjistit, jaké máte vlastní úspory, kdo další z rodiny přispěje, jestli počítáte s finančními dary. Prostě jak bude ta hromada peněz veliká.

Určete si datum svatby

Jestli chcete obřad na lesním palouku, určitě bude vhodnější léto. Ale i svatba v zimě má své kouzlo. Datum záleží i na volném termínu a kapacitě místa, kde se bude konat obřad, hostina, kde budou ubytovaní hosté.

Catering, hudba a fotograf

Nezapomeňte si ty nejlepší zajistit včas, i s několikaměsíčním předstihem. Špatné jídlo a amatérská hudba zkazí dojem ten den, nepodařené svatební fotografie vás budou pronásledovat do konce života. Pokud jde o svatební dort, ve skutečnosti nikoho nezajímá, jak ohromně bude vypadat, ale jak skvěle bude chutnat.

Svatební kytice a květinová výzdoba budou zajímat hlavně nevěsty

I zde se vyplatí přemýšlet o stylu svatby, oblíbených vůních, barvách a květinách. Nechejte si s finálním výběrem raději poradit od profesionálů. Pozor na alergie svatebčanů, ať vaše ano nezanikne mezi kýcháním.

Výzdobu prostor zvládnete i sami, pokud máte tvořivé přátele. Od zdobení domu, přes výzdobu auta, obřadního místa, prostoru pro svatební hostinu, potřebovat budete hlavně bílou látku. Třeba přírodní lněnou, perleťově bílou organzu nebo klasický bílý voál. A spoustu ubrusů! Jistotou jsou luxusní saténové, jednobarevné běhouny nebo praktické teflonové ubrusy, které přežijí i nějakou tu rozlitou skleničku.

Prstýnky

Pozor, tady to občas mezi snoubenci jiskří. Netlačte na pilu a vyslechněte si názor toho druhého. Bude to váš společný den. Prstýnky sice může roztavit a udělat si z nich přívěsek, ale raději počítejte s tím, že je budete nosit řadu let (psst - pořiďte si raději trochu větší velikosti).

Svatební oznámení

Dobrá zpráva je, že svatební oznámení je ta nejmenší položka v rozpočtu. Špatná zpráva je, že z tisíců variant, vzorů, papírů, námětů si budete muset jednoho dne vybrat. Mějte na paměti, že elegance spočívá v kvalitě a jednoduchosti.

Svatební noc se naplánovat nedá, ale krásné damaškové povlečení určitě dodá manželskému loži punc výjimečnosti. Pokud hodláte spát někde na zámku, na pláži nebo v hotelu, dopřejte luxus chladivého a jemného damašku alespoň těm nejmilejším svatebním hostům u vás doma.

 

Přejeme s plánováním svatby hodně štěstí, pevné nervy a skvělé lidi v organizačním týmu, bez kterých by to nešlo.

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč