Publikováno dne 3.3.2023

Velikonoční příprava domácnosti v 5 krocích

Velikonoční svátky jsou jedním z prvních jarních impulzů pro pořádné provětrání domácnosti. Ať už se těšíte na tradiční pomlázku nebo si užíváte volné dny po svém, je hezké trávit čas v čisté a do jara oděné domácnosti. Přinášíme vám pět jednoduchých tipů, jak si přípravu ulehčit a stihnout ji včas.

Uklízejte podle počasí

I když Velikonoce letos spadají do astrologického jara, krásné slunečné počasí nám nikdo nezaručí. Aprílové Velikonoce mohou přinést závěje sněhu nebo ostré sluneční paprsky, které už pořádně hřejí a lákají k pobytu venku. Proto si rozhodnutí o tom, co všechno zahrnete do úklidu, nechejte až na poslední chvíli. Aby vám po čerstvě vyleštěných oknech nestékal déšť se sněhem a zablácení koledníci nezašlapali napastovanou podlahu. Co nestihnete uklidit a vydrhnout před svátky, uděláte po nich. A nezapomeňte, že na Velký pátek byste neměli prát, uklízet ani kopat na zahradě.

Ozdobte si vchod

První dojem většinou rozhoduje, proto si nezapomeňte slavnostně vyzdobit vchod do domu či bytu. Zelený jarní věnec si můžete uplést i sami, případně si ho s dětmi vyrobit z kupovaných propriet. Postavte před vchod vázu s proutím, pověste pár barevných pentlí a na lavičku či židle v předsíni či hale přidejte pár pestrobarevných polštářků a dalších nerozbitných dekorací, které prostor zútulní a bez úhony zvládnou i větší nápor koledníků najednou.

Přidejte barvy a dekorace

Velikonoce jsou barevné! Vyšperkujte si jídelní kout veselým ubrusem s jarními motivy, novými prostírkami nebo si pořiďte barevný závěs, který odláká pohled od neumytých oken. Přidejte pár vkusných doplňků, nabarvěte vajíčka a pusťte si nahlas svoje oblíbené hity. Jedinou výjimku pro velikonoční šílenství má vaše ložnice, kam nikdo cizí nesmí. Ve zbytku domácnosti vám možná půjde hlava kolem ze všech zajíčků, vajíček, kuřátek a rašící zeleně, ale ve své vlastní posteli můžete klidně uléhat do černého, režného nebo běloskvoucího povlečení.

Upečte něco dobrého

Najezený host rovná se spokojený host. Nikdo nebude jezdit prstem po skříních a hledat prach, pokud bude mít před sebou čerstvý mazanec, vaječný koňak nebo kousek bůčku s chlebem a okurkem. Rozmazlujte sebe i svou rodinu domácími lahůdkami, které krásně voní a božsky chutnají. Už není třeba se postit, teď je čas experimentovat s čerstvými surovinami nebo oprášit tradiční recepty po babičce. A zapomeňte na předsudky. Dnes už se v kuchyni drží u plotny ženy i muži, takže ponecháme na vás, kdo bude u vás doma péct jidáše a kdo plést pomlázku z vrbového proutí.

Oslavujte společně

Každá pořádná hospodyňka ví, že si má před Velikonocemi koupit něco nového, aby ji beránek nepokakal. Kreditní karta možná uroní nějakou tu slzu, ale spokojená žena dělá spokojenou domácnost. Tuto tradici nedoporučujeme měnit ani přehlížet! Ať už vyzdobíte domácnost nebo sebe, podělte se o všechny novinky a radosti se svými kamarády, rodinou, sousedy. Sdílená radost je ta největší a na návštěvě vždycky nejvíce chutná.

 

Tak šťastné a veselé Velikonoce!

  • Jsme česká značka
  • Šijeme rozměry na míru
  • 3000+ recenzí obchodu
  • Unikátní produkty
  • 30 dní na vrácení zboží
  • Doprava zdarma od 2000 Kč