Luxusní damaškové látky v metráži

Damašek je luxusní materiál, který je známý pro svou hebkost, kvalitu, pevnost a barevnou stálost. Nejčastěji se s ním setkáte u povlečení a prostěradel. Vyrábí se z něj ale také ubrusy a dekorativní předměty. Damašková látka je bavlněná tkanina, u které se střídá vazba osnovy a úteku. Charakteristický je u damaškové látky přechod tón v tónu mezi světlou a tmavou plochou. 

Pokud si chcete ušít vlastní originální damaškový kousek, využijte naši nabídku látek v metráži. Vyberte si z motivu úzkého proužku o šířce 4 mm nebo širšího proužku o velikosti 2 cm. Látky nabízíme ve dvou šířích, a to 140 cm a 285 cm. Z šíře 285 cm ušijete velké ubrusy, francouzské povlečení či prostěradla na dvoulůžko.

Filtrujte zboží dle parametrů
Celkem 4 položky

Co je to damašek? 

Damašek je bavlněná tkanina charakteristická svým vzorováním. Vzory mohou mít různé velikosti a tvary, nejčastěji se však můžete setkat s motivem různě širokých proužků. Charakteristický je přechod tón v tónu mezi světlou a tmavou plochou. Damaškové povlečení se vyrábí převážně v bílé barvě, ale setkáte se také s různými barevnými variantami. 

Šití na míru z damaškové látky

Ze zakoupené damaškové látky si můžete ušít doplněk do domácnosti sami nebo to nechte na nás. Disponujeme šicí dílnou, díky které vám ušijeme domácí textil dle vašeho přání. Klademe důraz na preciznost a kvalitu šití, zaručujeme vám, že na naši práci se můžete spolehnout.

Jak šití objednat? Je to snadné. Vaši objednávku s konkrétními požadavky nám zašlete e-mailem nebo přes e-shop. My vám obratem zašleme cenovou nabídku. 

Jak se starat o damašek?

Damaškové látky jsou velmi snadné na údržbu. Můžete je prát až na 95°C, vyvářet, bělit a také sušit v sušičce. Bílé a barevné látky perte odděleně. Jestli použijete prací prášek nebo gel je na vás. Prací prášek se hodí více na skvrny a gel se snadněji rozpouští ve vodě. U pracích tablet nemusíte používat aviváž a jsou ideální pro bílé prádlo.


Zakázkové šití z nabídky látek
Jedinečná nabídka více jak 10 000 produktů
České produkty kvalitní bytový textil
30 dní na vrácení od nákupu zboží
4632 výdejních míst po celém Česku